OFICJALNIE: Mario Lemina wraca do Premier League

OFICJALNIE: Mario Lemina wraca do Premier League fot. A.Taoualit / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Wolverhampton Wanderers

Mario Lemina, były piłkarz Southampton i Fulham, opuścił OGC Nice. Nowym klubem Gabończyka jest Wolverhampton Wanderers.

Środkowy pomocnik bronił swego czasu barw Juventusu i oglądaliśmy go nawet w finale Ligi Mistrzów. W tym samym roku piłkarz opuścił Włochy, wyruszając do Anglii.

2017 roku przyniósł transfer warty około 20 milionów euro, a podczas dwóch następnych sezonów były reprezentant Gabonu rozegrał 46 spotkań w Premier League.

Później było wypożyczenie z Southampton do Galatasaray i przeprowadzka na tych samych warunkach do Fulham. Dzięki temu ostatniemu dobił do 74 występów w angielskiej ekstraklasie.

Mario Lemina w 2021 roku wyruszył nad Sekwanę. Od tego czasu bronił barwy OGC Nice, wracając do świetnej gry.

Dzisiaj angaż 29-latka potwierdziło Wolverhampton Wanderers. W tym przypadku mamy do czynienia z transferem definitywnym za kwotę około 10 milionów euro.

Zawodnik podpisał umowę ważną do 30 czerwca 2025 roku z opcją na następne 12 miesięcy. Będzie występował w koszulce z numerem 5.

Dla „Wilków” to już drugie zimowe wzmocnienie. Przedtem przybył do nich Matheus Cunha, który trafił do angielskiego klubu w ramach wypożyczenia z Atlético Madryt z zawartą opcją wykupu za 50 milionów euro po spełnieniu określonych warunków.

To nie koniec zakupów w wykonaniu ekipy z Molineux Stadium. W kolejce czekają Pablo Sarabia oraz João Gomes.

***

Pablo Sarabia odchodzi z PSG. Wszystko ustalone

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy