OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę

OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę fot. Anton_Ivanov / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Hellas Werona

Mariusz Stępiński przeniósł się z włoskiego Hellasu Werona do cypryjskiego Arisu Limassol.

Mariusz Stępiński spędził poprzedni sezon na wypożyczeniu z Hellasu Werona do drugoligowego Lecce. Tam prezentował się całkiem dobrze, ale mimo to zespół włoskiej elity nie zdecydował się zatrzymać go na kolejny sezon.

Na sprowadzenie 26-latka nie brakowało chętnych. Pytały o niego między innymi podmioty z zaplecza Serie A, ale też i mistrz Szwajcarii - Young Boys.

Polak zdecydował się jednak ostatecznie na inny kierunek i postanowił kontynuować karierę na Cyprze.

Tam postawił na niego Aris Limassol, gdzie trafia w ramach wypożyczenia. Zawarte porozumienie jest ważne do 30 czerwca 2022 roku i zawiera opcję wykupu po wspomnianym okresie.

Urodzony w Sieradzu zawodnik na wypłynął na piłkarskie wody za sprawą dobrych występów w barwach Widzewa Łódź. To właśnie z tej ekipy w 2013 roku przeniósł się do niemieckiej ekipy FC Nürnberg.

Później grał jeszcze dla Wisły Kraków, Ruchu Chorzów, FC Nantes, Chievo Werona, by ostatecznie trafić do wspomnianego Hellasu.

W minionym sezonie grał natomiast dla Lecce, gdzie zanotował 33 mecze. Jego dorobek to dziesięć goli i trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90  minut na Mistrzostwach Europy juniorów Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90 minut na Mistrzostwach Europy juniorów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy