OFICJALNIE: Mark Noble wraca do West Hamu. Nowa funkcja

OFICJALNIE: Mark Noble wraca do West Hamu. Nowa funkcja fot. West Ham United
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: West Ham

Mark Noble od stycznia obejmie posadę dyrektora sportowego West Hamu - poinformował w czwartkowe przedpołudnie klub.

Mark Noble to postać, która zasłużyła sobie na status legendy West Hamu. Reprezentował on bowiem barwy tej ekipy od najmłodszych lat i w pierwszej drużynie zanotował łącznie 550 spotkań. W tym czasie strzelił 62 gole oraz do tego miał też 60 asyst.

Wraz z końcem minionego sezonu środkowy pomocnik doszedł do wniosku, że przyszła odpowiednia pora, by odwiesić buty na kołek.

Przez długi czas nie było wiadomo czy 35-latek ostatecznie pozostanie przy piłce, czy też zajmie się czymś zupełnie innym. W czwartek otrzymaliśmy odpowiedź na to pytanie.

West Ham poinformował za pośrednictwem oficjalnych mediów o powrocie Anglika do klubu, ale tym razem w innej roli. Teraz będzie on bowiem piastował funkcję dyrektora sportowego.

Nowe stanowisko obejmie 2 stycznia 2023 roku. Będzie stanowił wsparcie dla menedżera Davida Moyesa.

- Jestem bardzo szczęśliwy z powrotu i nie mogę doczekać się, by rozpocząć to wyzwanie. Chciałbym podziękować klubowi za danie mi możliwości. To ogromny zaszczyt, bo West Ham to klub bliski mojemu sercu. Czuję, że to dla mnie świetna okazja i chcę wnieść do klubu swoją wiedzę - powiedział.

Minionego lata Noble udał się do Stanów Zjednoczonych. To właśnie tam odbywa kurs na Harvard Bussiness School, gdzie uczy się zarządzania w biznesie, rozrywce i sporcie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Przyszłość Antoine’a Griezmanna wyjaśniona. Papierowe porozumienie! Przyszłość Antoine’a Griezmanna wyjaśniona. Papierowe porozumienie! Hirving Lozano odejdzie z Napoli? Agent wieszczy hitowy transfer Hirving Lozano odejdzie z Napoli? Agent wieszczy hitowy transfer Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem Carlo Ancelotti: Przez 30 lat tylko dwóch piłkarzy poprosiło mnie, bym nie wystawiał ich w składzie Carlo Ancelotti: Przez 30 lat tylko dwóch piłkarzy poprosiło mnie, bym nie wystawiał ich w składzie RB Lipsk reaguje. Będzie miał nowego bramkarza RB Lipsk reaguje. Będzie miał nowego bramkarza Forbes: 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie Forbes: 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie Rozpoczęto rozmowy w sprawie transferu Pierre'a-Emericka Aubameyanga na lato 2023 Rozpoczęto rozmowy w sprawie transferu Pierre'a-Emericka Aubameyanga na lato 2023

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy