OFICJALNIE: Martin Braithwaite w Barcelonie. Umowa jednak... dłuższa

OFICJALNIE: Martin Braithwaite w Barcelonie. Umowa jednak... dłuższa fot. FC Barcelona
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FC Barcelona

FC Barcelona sfinalizowała transfer Martina Braithwaite’a.

Duńczyk przeniósł się do Barcelony za 18 milionów euro i podpisał z nią umowę ważną do 30 czerwca 2024 roku (media spekulowały o 2023 roku). Jego klauzula wykupu została ustalona na 300 milionów euro.

Kiedy poważnego urazu doznał Ousmane Dembélé, władze „Blaugrany” zrozumiały, że w zespole potrzebny jest nowy atakujący. Wtedy to rozpoczęto procedurę rejestracji gracza poza oknem transferowym.

Przede wszystkim klub musiał postarać się o szczegółowy raport medyczny z diagnozą oraz przewidywanym terminem powrotu do zdrowia francuskiego skrzydłowego. Kiedy już takowy powstał, dokumentacja trafiła do odpowiednich władz, które w związku z rekonwalescencją trwającą dłużej niż pięć miesięcy wyraziły zgodę na angaż zawodnika.

Nim jednak do tego doszło, dyrekcja Barcelony zdążyła przeanalizować dostępne możliwości. W gronie kandydatów do wzmocnienia ofensywy aktualnego mistrza Hiszpanii znaleźli się Willian José czy Loren Morón, lecz koniec końców postawiono na zdecydowanie tańszą opcję.

Tym sposobem skontaktowano się z Leganés i zapytano o dostępność Martina Braithwaite’a. „Ogórki” początkowo podchodziły sceptycznie do całej sprawy, bacząc na fakt, że nie będą w stanie pozyskać jego następcy w trybie natychmiastowym. Ostatecznie jednak nie musiały nawet wyrażać zgody na przeprowadzenie operacji, bo Katalończycy zdecydowali się aktywować klauzulę wykupu zawartą w kontrakcie 28-latka.

Braithwaite to piąty Duńczyk w dziejach ekipy z Camp Nou. Przed nim trykot Barcelony przywdziewali Allan Simonsen, Michael Laudrup, Thomas Christiansen oraz Ronnie Ekelund.

W trwających rozgrywkach wszechstronny gracz, który ma na swoim koncie 39 występów w kadrze narodowej, zagrał w 27 meczach drużyny klubowej. Strzelił osiem goli i raz asystował.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Chelsea pracuje nad transferami Coutinho i Tellesa Chelsea pracuje nad transferami Coutinho i Tellesa Serie A: Agenci w 2019 roku zarobili 187,8 miliona euro na prowizjach transferowych. Juventus dał im najwięcej! Serie A: Agenci w 2019 roku zarobili 187,8 miliona euro na prowizjach transferowych. Juventus dał im najwięcej! Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać” Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy