OFICJALNIE: Mateusz Bogusz dołączył do mistrza MLS

OFICJALNIE: Mateusz Bogusz dołączył do mistrza MLS fot. Rafal Rusek / PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Los Angeles FC

Mateusz Bogusz opuścił definitywnie Leeds United. Polak zagra w Major League Soccer w Los Angeles FC.

Nominalny ofensywny pomocnik trafił do Anglii zimą 2019 roku i po zadomowieniu się na Wyspach Brytyjskich klub postanowił, że trzeba zapewnić mu regularne występy.

To próbowano osiągnąć poprzez wypożyczenia do UD Logroñés oraz UD Ibiza. W tej ostatniej ekipy początki były dobre, ale na rozwinięcie skrzydeł nie pozwoliła kontuzja.

Ubiegłego lata piłkarz wrócił do Hiszpanii, w którym grał regularnie aż do 24 marca. W tym czasie Mateusz Bogusz zdołał uzbierać 24 występy okraszone dwoma trafieniami.

Jego postawa zwróciła uwagę przedstawiciela Major League Soccer.

21-latek zareagował na ofertę w sposób pozytywny, co dało początek negocjacjom, które właśnie dobiegły końca.

Los Angeles FC przedstawiło Polaka jako swój najnowszy nabytek.

Kontrakt 18-krotnego reprezentanta biało-czerwonych w sekcji U-21 obowiązuje do 31 grudnia 2026 roku i zawiera opcję przedłużenia współpracy o następne 12 miesięcy.

Bogusz podąża zatem śladami Mateusza Klicha, byłego klubowego kolegi, który jeszcze zimą zasilił barwy DC United.

W Stanach Zjednoczonych spotka też Karola Świderskiego czy Kacpra Przybyłko.

Gracz potrafiący odnaleźć się na skrzydle czy jako klasyczny pomocnik kończy współpracę z „Pawiami” na trzech spotkaniach w ich barwach.

Utworzone w 2018 roku LAFC jest aktualnym mistrzem MLS.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer FC Barcelona z rozpaczliwą prośbą do Lionela Messiego FC Barcelona z rozpaczliwą prośbą do Lionela Messiego Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?” Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy