OFICJALNIE: Mateusz Hewelt wrócił do Anglii

OFICJALNIE: Mateusz Hewelt wrócił do Anglii
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: Bamber Bridge FC

24-letni Mateusz Hewelt podpisał kontrakt z Bamber Bridge FC. Klub ten występuje w Northern Premier League Premier Division, czyli na siódmym poziomie rozgrywkowym w Anglii.

Urodzony w Gdyni bramkarz poprzedni sezon spędził w Miedzi Legnica. Na pierwszoligowych boiskach rozegrał 11 spotkań. Stał też między słupkami w dwóch meczach Pucharu Polski.

Kibice klubu z Dolnego Śląska na pewno zapamiętają go z gola, którego strzelił w ostatniej minucie starcia z Chrobrym Głogów.

Do Legnicy golkiper trafił z Evertonu, dla rezerw którego zagrał 58 razy, jednak oczywiście nigdy w pierwszym zespole. Liczne występy w drużynach juniorskich klubu z Liverpoolu sprawiły, że zawodnikiem zainteresowały się młodzieżowe reprezentacje Irlandii, w której się wychował, i Polski. Ostatecznie nie doszło jednak do debiutu Hewelta w żadnej z nich.

Od listopada 2020, a więc jedenastej ligowej kolejki, był już tylko rezerwowym bramkarzem Miedzi. Zimą udał się na testy do szwedzkiego Trelleborgs FF. Ostatecznie z klubu z Legnicy odszedł w czerwcu, po tym jak ten nie przedłużył z nim kontraktu.

Bamber Bridge FC zajmuje obecnie czwartą lokatę w tabeli Northern Premier League Premier Division. Co ciekawe, przed EURO 96 klub rozegrał sparing z późniejszym finalistą turnieju - reprezentacją Czech. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony OFICJALNIE: Kamil Piątkowski kontuzjowany. W tym roku już nie zagra OFICJALNIE: Kamil Piątkowski kontuzjowany. W tym roku już nie zagra

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy