OFICJALNIE: Mateusz Lis rozwiązał kontrakt z winy klubu

OFICJALNIE: Mateusz Lis rozwiązał kontrakt z winy klubu fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Salim Manav

Mateusz Lis nie jest już zawodnikiem Altay. Umowa została rozwiązana z winy klubu, o czym poinformował Salim Manav.

W sierpniu 2021 roku Wisłę Kraków na Altay zamienił Mateusz Lis. Golkiper bardzo szybko odnalazł się w nowym miejscu i praktycznie z marszu stał się nie tylko jednym z liderów zespołu, ale też plasował się w czołówce ligi w swoim fachu.

Sielanka nie trwała jednak długo, ponieważ turecki klub ze względu na problemy finansowe, miał kłopot z terminowymi wypłatami, o czym mówiło się od jakiegoś czasu.

Żadne ponaglenia nie przynosiły zamierzonych skutków, dlatego też 25-latek złożył do władz ligi prośbę o rozwiązanie umowy. Ta spotkała się z aprobatą federacji.

Były zawodnik Wisły Kraków jest zatem wolnym zawodnikiem, ale w tej chwili ciężko ferować, gdzie trafi. Nie ma wątpliwości, że w Turcji wypracował sobie renomę i bardzo możliwe, że zgłoszą się po niego czołowe kluby.

Były reprezentant Polski do lat 21 rozegrał w tym sezonie 36 meczów. W ośmiu z nich zachował czyste konto.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy