OFICJALNIE: Mateusz Żukowski opuszcza Lechię Gdańsk. Zaskakujący zagraniczny transfer

OFICJALNIE: Mateusz Żukowski opuszcza Lechię Gdańsk. Zaskakujący zagraniczny transfer fot. Lechia Gdańsk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Lechia Gdańsk

Mateusz Żukowski przenosi się na zasadzie transferu definitywnego z Lechii Gdańsk do Rangersów.

Młodzieżowy reprezentant Polski cieszył się nie tak dawno mocnym zainteresowaniem ze strony Legii Warszawa. 20-letni zawodnik nie zdecydował się jednak w znaczącym stopniu pochylić nad ewentualną przeprowadzką do aktualnego mistrza Polski po tym, jak do walki o jego względy wkroczyli Rangersi.

Zespół z Glasgow przyglądał się uważnie poczynaniom nominalnego prawego obrońcy w rundzie jesiennej i na finiszu zimowego okna transferowego postanowili złożyć „Biało-Zielonym” wystarczająco kuszącą ofertę za ich wychowanka, która spotkała się z akceptacją ekipy z województwa pomorskiego.

Dzięki temu Mateusz Żukowski udał się do Szkocji w celu odbycia obligatoryjnych testów medycznych. Te zakończyły się pełnym sukcesem i podpisaniem kontraktu ważnego do 31 maja 2025 roku. Utalentowany defensor będzie w nowym klubie występował z numerem 22.

Pozostałe szczegóły transakcji nie zostały na razie ujawnione, ale w związku z tym, że obecna umowa 20-latka obowiązywała do końca rozgrywek, to nie należy spodziewać się tego, że Lechia Gdańsk zarobiła dużą sumę na jego odejściu.

Młodzieżowy reprezentant Polski wystąpił w 20 meczach w trwającym sezonie i strzelił w nich dwa gole oraz zanotował jedną asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Juventus z ważną decyzją w sprawie Memphisa Depaya Juventus z ważną decyzją w sprawie Memphisa Depaya Transfery - Relacja na żywo [14/08/2022] Transfery - Relacja na żywo [14/08/2022] OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy