OFICJALNIE: Matías Fernández w Deportes La Serena

OFICJALNIE: Matías Fernández w Deportes La Serena fot. Jan-Niklas Kö | Pixabay
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Deportes La Serena

Matías Fernández został zaprezentowany jako nowy nabytek Deportes La Serena.

Od stycznia 2020 roku Chilijczyk był związany z rodzimym klubem, a więc Colo Colo. Działacze nie zdecydowali się jednak kontynuować z nim współpracy, a co za tym idzie, nie zaproponowali mu nowej umowy.

Z tego powodu jasne stało się, że ofensywny pomocnik musi rozejrzeć się za nowym pracodawcą. Pomocną dłoń wyciągnął do niego inny przedstawiciel tamtejszej Ekstraklasy, a konkretniej Deportes La Serena.

Fernández przenosi się do tej ekipy w ramach wolnego transferu. Szczegóły jego umowy indywidualnej nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Urodzony Caballito zawodnik przez wiele lat występował na Starym Kontynencie. W styczniu 2007 roku zgłosił się po niego Villarreal. Wtedy to Colo Colo otrzymało za niego blisko dziewięć milionów euro.

Później miał jeszcze okazję występować w Sportingu, Fiorentinie oraz AC Milanie. Następnie wyemigrował z Europy, by trafić do meksykańskiego Clubu Necaxa. Później grał jeszcze w Kolumbii, by wrócić ostatecznie do ojczyzny.

Jego największy sukces to zwycięstwo w Copa América 2015. W finale tamtego turnieju Fernández wraz z kolegami okazał się lepszy od Argentyny.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Toni Kroos zmienił zdanie. „Moja kariera zakończy się latem po Mistrzostwach Europy” OFICJALNIE: Toni Kroos zmienił zdanie. „Moja kariera zakończy się latem po Mistrzostwach Europy” Piotr Zieliński z poruszającym listem pożegnalnym do kibiców Napoli Piotr Zieliński z poruszającym listem pożegnalnym do kibiców Napoli Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy