OFICJALNIE: Miarka się przebrała w Koronie Kielce. Lettieri zwolniony!

OFICJALNIE: Miarka się przebrała w Koronie Kielce. Lettieri zwolniony!
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Korona Kielce

Gino Lettieri nie będzie już pełnił funkcji szkoleniowca Korony Kielce.

Włoch został odsunięty od pełnienia obowiązków trenera pierwszego zespołu po piątkowej porażce z Jagiellonią Białystok (0:2) i obecnie są z nim oraz jego sztabem prowadzone rozmowy na temat przedwczesnego zakończenia współpracy.

Dla ekipy z województwa świętokrzyskiego był to już piąty przegrany mecz w tym sezonie Ekstraklasy z dotychczas siedmiu rozegranych, który przesunął drużynę na ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Gino Lettieri rozpoczął pracę w Koronie w czerwcu 2017 roku i od początku przysporzył sobie wielu nieprzychylnie nastawionych do niego osób z otoczenia klubu za sprawą sposobu funkcjonowania i różnego rodzaju zmian, które chciał wprowadzić w trybie natychmiastowym.

52-letni trener przez długi czas bronił się jednak osiąganymi wynikami i pozostawionym dobrym wrażeniem po swoim pierwszym sezonie pracy w Polsce za sprawą zajęcia piątego miejsca na zakończenie rozgrywek 2017/2018.

Przedstawiciele klubu stracili już cierpliwość do Włocha i postanowili na razie odsunąć go od zajmowanego stanowiska, które piastował najdłużej ze wszystkich szkoleniowców oraz w historii Korony na poziomie Ekstraklasy. W sumie Gino Lettieri  był głównym sternikiem „Żółto-Czerwonych” przez ponad 800 dni i poprowadził ich w 87 meczach (30 zwycięstw, 25 remisów i 32 porażki).

Do czasu znalezienia nowego szkoleniowca jego obowiązki przejmie Sławomir Grzesik. Dotychczasowy opiekun drużyny rezerw kieleckiego klubu pełnił już w przeszłości tę funkcję po zwolnieniu Leszka Ojrzyńskiego oraz Tomasza Wilmana.


Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Szymon Marciniak poprowadzi finał europejskiego pucharu? Jest na wąskiej liście kandydatów Szymon Marciniak poprowadzi finał europejskiego pucharu? Jest na wąskiej liście kandydatów Transfermarkt: 10 najwyżej wycenianych Brazylijczyków do lat 21 Transfermarkt: 10 najwyżej wycenianych Brazylijczyków do lat 21 Lublinianka się wzmacnia. OFICJALNIE: Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin w czwartej lidze Lublinianka się wzmacnia. OFICJALNIE: Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin w czwartej lidze OFICJALNIE: Mateusz Maćkowiak w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Mateusz Maćkowiak w Śląsku Wrocław Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy