OFICJALNIE: Michał Buchalik po rozstaniu z Wisłą Kraków związał się z nowym zespołem z Ekstraklasy

OFICJALNIE: Michał Buchalik po rozstaniu z Wisłą Kraków związał się z nowym zespołem z Ekstraklasy fot. Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Lechia Gdańsk

Michał Buchalik został nowym zawodnikiem Lechii Gdańsk. Klub podpisał z nim kontrakt, który obowiązuje do końca tego sezonu i zawiera opcję przedłużenia.

Lechia Gdańsk w piątek poinformowała o podpisaniu kontraktu z bramkarzem Michałem Buchalikiem. Jego nowa umowa obowiązuje do końca sezonu 2021/2022 i zawiera opcję przedłużenia.

Buchalik dzień wcześniej rozstał się z Wisłą Kraków, w której grał od 2014 roku. Łącznie rozegrał tam 97 spotkań i zachował 27 czystych kont. W ostatnich dwóch sezonach pełnił rolę rezerwowego, co przyczyniło się do rozstania z klubem.

32-latek nie musiał długo czekać na kolejny angaż w Ekstraklasie. Wraca do Lechii Gdańsk, gdzie trafił już w 2011 roku. Wówczas spędził w niej dwa lata i wystąpił 27 razy. Później przeniósł się do Ruchu Chorzów.

Ściągnięcie Buchalika oznacza, że to jego wyznaczono na następcę Zlatana Alomerovicia. Serb został już ogłoszony nowym golkiperem Jagiellonii Białystok.

Buchalik nie krył zadowolenia z podjętej decyzji. Zmiana klubu da mu możliwość częstszych występów, bowiem w Wiśle Kraków nie łapał się w tym sezonie nawet na ławkę rezerwowych.

- Wracam do Lechii i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Cieszę się również z faktu, że udało się to wszystko dopiąć jeszcze przed świętami. Zaczynam tutaj nowy rozdział i wszystko przede mną. Chcę pomóc Lechii w grze o najwyższe miejsca w Ekstraklasie i swoją obecnością zwiększyć konkurencję w bramce.

- Gdy dowiedziałem się, że jest możliwość grania w Lechii, nie zastanawiałem się długo. Jestem w pełni przekonany, że to bardzo dobra decyzja. Teraz, jak już jest podpisany kontrakt, wracam do rodziny na święta. Jestem w kontakcie z trenerem bramkarzy Lechii Pawłem Primelem i dostałem już zalecenia treningowe na czas tej przerwy. Z utęsknieniem jednak czekam na pierwszy wspólny trening z drużyną – powiedział bramkarz.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Zinédine Zidane odrzuca PSG. Ale francuski klub wytypował już nowego faworyta na trenera! Zinédine Zidane odrzuca PSG. Ale francuski klub wytypował już nowego faworyta na trenera! AS Monaco zarobiło 35 milionów euro na przedłużeniu umowy Kyliana Mbappé z PSG AS Monaco zarobiło 35 milionów euro na przedłużeniu umowy Kyliana Mbappé z PSG Legia Warszawa finalizuje dwa pierwsze letnie transfery. Testy medyczne we wtorek! Legia Warszawa finalizuje dwa pierwsze letnie transfery. Testy medyczne we wtorek! OFICJALNIE: Przemysław Tytoń nie zdążył zadebiutować w Ajaksie, już ma nowy klub! OFICJALNIE: Przemysław Tytoń nie zdążył zadebiutować w Ajaksie, już ma nowy klub! Sadio Mané po optymistycznych rozmowach w sprawie letniego transferu Sadio Mané po optymistycznych rozmowach w sprawie letniego transferu OFICJALNIE: Edinson Cavani odchodzi z Manchesteru United OFICJALNIE: Edinson Cavani odchodzi z Manchesteru United Jagiellonia Białystok: Zagraniczny transfer Karola Struskiego na ostatniej prostej Jagiellonia Białystok: Zagraniczny transfer Karola Struskiego na ostatniej prostej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy