OFICJALNIE: Milan wykluczony z Ligi Europy!

OFICJALNIE: Milan wykluczony z Ligi Europy!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: CAS

AC Milan nie zagra w tej edycji Ligi Europy. Jego miejsce zajmie Torino.

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu wydał oficjalne oświadczenie, w którym poinformował, że AC Milan został wykluczony z rozgrywek europejskich w sezonie 2019/2020. W komunikacie czytamy, iż ma to związek z naruszeniem przepisów Finansowego Fair Play.

„AC Milan został wykluczony z udziału w rozgrywkach międzynarodowych UEFA w sezonie 2019/2020, co jest konsekwencją naruszenia przepisów Finansowego Fair Play w okresach 2015/2016/2017 oraz 2016/2017/2018” - napisano w oświadczeniu CAS.

W związku z tym szansę na grę w Lidze Europy otrzymuje Torino, które w poprzedniej kampanii zajęło siódme miejsce, tracąc pięć punktów do „Rossonerich”. Drużyna z Turynu przystąpi do kwalifikacji, dlatego zawodnicy będą musieli stawić się na zgrupowaniu nieco wcześniej. Pierwszy mecz w walce o awans do fazy grupowej „Granata” rozegra 25 lipca.

Wykluczenie Milanu to także dobre wieści do Romy. Rzymianie nie będą musieli grać w eliminacjach i bezpośrednio awansują do fazy grupowej Ligi Europy. Co ciekawe, „Lupi” spodziewali się tego jeszcze przed ogłoszeniem decyzji, bowiem odwołali swój pierwszy obóz przygotowawczy.

Mediolańczycy przechodzą przez trudny okres. Sytuacja pogarszała się już za czasów Silvio Berlusconiego, który w pewnym momencie zdecydował się sprzedać klub chińskim inwestorom. Tym, mimo wielomiesięcznych perturbacji, udało się dokonać tzw. „closingu” i od razu zaczęli wydawać duże kwoty na rewolucję w składzie. Z czasem jednak problemy się pogłębiały, aż w końcu Elliott Management, który wcześniej użyczył pieniędzy Yonghongowi Li, skorzystał z prawa do przejęcia klubu, z racji, że chiński biznesmen nie wywiązywał się z warunków umowy. Obecnie finansowe sprawy Milanu zdają się poprawiać, ale nie uchroniło to drużyny przed konsekwencjami wcześniejszych błędów.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Legia Warszawa wyróżniona. Stadion klubu w gronie 30 najgorętszych obiektów na świecie [France Football] Legia Warszawa wyróżniona. Stadion klubu w gronie 30 najgorętszych obiektów na świecie [France Football] Lechia Gdańsk ukarana przez UEFA [OFICJALNIE] Lechia Gdańsk ukarana przez UEFA [OFICJALNIE] Rafał Wolski po operacji. Znowu czeka go bardzo długa przerwa w grze [OFICJALNIE] Rafał Wolski po operacji. Znowu czeka go bardzo długa przerwa w grze [OFICJALNIE] Bundesliga: Piłkarz Unionu wygrał już 210 pojedynków główkowych w tym sezonie Bundesliga: Piłkarz Unionu wygrał już 210 pojedynków główkowych w tym sezonie Manchester United: Szczegóły przedłużenia wypożyczenia Ighalo Manchester United: Szczegóły przedłużenia wypożyczenia Ighalo Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie Legia Warszawa: Dwa nowe kierunki możliwego transferu Karbownika. Oba ciekawe Legia Warszawa: Dwa nowe kierunki możliwego transferu Karbownika. Oba ciekawe

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy