OFICJALNIE: Mistrzostwa Europy pozostają pod nazwą EURO 2020

OFICJALNIE: Mistrzostwa Europy pozostają pod nazwą EURO 2020
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: UEFA

UEFA potwierdziła, że przyszłoroczne Mistrzostwa Europy będą funkcjonowały jako EURO 2020.

Europejska centrala piłkarska przedstawiła podobne informacje miesiąc temu. Zaraz po przesłaniu komunikatu w tej sprawie dała jednak do zrozumienia, że… został on opublikowany przez przypadek. Teraz nie ma już żadnych wątpliwości. Podjęto ostateczną decyzję, że przełożone na przyszły rok Mistrzostwa Europy będą funkcjonowały jako EURO 2020, a nie EURO 2021.

Za decyzją stoi Komitet Wykonawczy UEFA, który uznał, że pozostanie przy nazwie EURO 2020 pozwoli zachować pierwotną wizję turnieju czczącego 60. rocznicę pierwszych w historii Mistrzostw Europy (1960-2020).

„Ponadto będzie stanowiło to przypomnienie zjednoczenia się całej piłkarskiej rodziny i odpowiedzi na nadzwyczajne okoliczności wywołane pandemią koronawirusa oraz trudne czasy, które Europa i cały świat musiały przejść w 2020 roku” - czytamy w komunikacie.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że na rzecz promocji EURO 2020 stworzono już wiele narzędzi i produktów, które przy zmianie nazwy musiałyby zostać po prostu zniszczone.

Mistrzostwa Europy rozpoczną się 11 czerwca 2021 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków z nowymi informacjami o stanie zdrowia Uroša Radakovicia Wisła Kraków z nowymi informacjami o stanie zdrowia Uroša Radakovicia Olympique Marsylia doszedł do porozumienia z Villasem-Boasem [OFICJALNIE] Olympique Marsylia doszedł do porozumienia z Villasem-Boasem [OFICJALNIE] Real Madryt: Varane może odejść latem. Gigant stara się o transfer Real Madryt: Varane może odejść latem. Gigant stara się o transfer Inter Mediolan nie zapłacił bonusu za Romelu Lukaku. Manchester United chce w zamian piłkarza Inter Mediolan nie zapłacił bonusu za Romelu Lukaku. Manchester United chce w zamian piłkarza Erwin Tumirí przeżył katastrofę samolotu z piłkarzami Chapecoense. Teraz znów uniknął śmierci po tragicznym wypadku autobusu Erwin Tumirí przeżył katastrofę samolotu z piłkarzami Chapecoense. Teraz znów uniknął śmierci po tragicznym wypadku autobusu Georginio Wijnaldum porozumiał się z nowym klubem?! Georginio Wijnaldum porozumiał się z nowym klubem?! Szczęsny w dobrej formie przed zgrupowaniem reprezentacji. Obronił karnego i zanotował piąte czyste konto w Serie A Szczęsny w dobrej formie przed zgrupowaniem reprezentacji. Obronił karnego i zanotował piąte czyste konto w Serie A

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy