OFICJALNIE: Mistrzostwa Europy pozostają pod nazwą EURO 2020

OFICJALNIE: Mistrzostwa Europy pozostają pod nazwą EURO 2020
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: UEFA

UEFA potwierdziła, że przyszłoroczne Mistrzostwa Europy będą funkcjonowały jako EURO 2020.

Europejska centrala piłkarska przedstawiła podobne informacje miesiąc temu. Zaraz po przesłaniu komunikatu w tej sprawie dała jednak do zrozumienia, że… został on opublikowany przez przypadek. Teraz nie ma już żadnych wątpliwości. Podjęto ostateczną decyzję, że przełożone na przyszły rok Mistrzostwa Europy będą funkcjonowały jako EURO 2020, a nie EURO 2021.

Za decyzją stoi Komitet Wykonawczy UEFA, który uznał, że pozostanie przy nazwie EURO 2020 pozwoli zachować pierwotną wizję turnieju czczącego 60. rocznicę pierwszych w historii Mistrzostw Europy (1960-2020).

„Ponadto będzie stanowiło to przypomnienie zjednoczenia się całej piłkarskiej rodziny i odpowiedzi na nadzwyczajne okoliczności wywołane pandemią koronawirusa oraz trudne czasy, które Europa i cały świat musiały przejść w 2020 roku” - czytamy w komunikacie.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że na rzecz promocji EURO 2020 stworzono już wiele narzędzi i produktów, które przy zmianie nazwy musiałyby zostać po prostu zniszczone.

Mistrzostwa Europy rozpoczną się 11 czerwca 2021 roku.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Eriksen zanotuje hitowy transfer w styczniu?! Chcą go dwa kluby Eriksen zanotuje hitowy transfer w styczniu?! Chcą go dwa kluby Barcelona ma plan B na wypadek braku transferu Depaya Barcelona ma plan B na wypadek braku transferu Depaya Puchar Polski: Hitowe starcie Widzewa Łódź z Legią Warszawa odwołane Puchar Polski: Hitowe starcie Widzewa Łódź z Legią Warszawa odwołane Liga Mistrzów: Plan transmisji i rozpiska komentatorów na wtorkowe mecze Liga Mistrzów: Plan transmisji i rozpiska komentatorów na wtorkowe mecze Cezary K., były agent Roberta Lewandowskiego, zatrzymany przez policję Cezary K., były agent Roberta Lewandowskiego, zatrzymany przez policję Premier League: Kane i Son gorsi już tylko od Lamparda i Drogby. Niesamowity początek sezonu duetu z Tottenhamu Premier League: Kane i Son gorsi już tylko od Lamparda i Drogby. Niesamowity początek sezonu duetu z Tottenhamu CIES: Najmłodsze jedenastki w Europie. Odmieniony AC Milan CIES: Najmłodsze jedenastki w Europie. Odmieniony AC Milan

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy