OFICJALNIE: Mitroglou i Diagne w Galatasaray

OFICJALNIE: Mitroglou i Diagne w Galatasaray
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Galatasaray SK

Konstantinos Mitroglou i Mbaye Diagne wzmacniają Galatasaray.

Wicelider ligi tureckiej zbroi się przed walką o tytuł. Z tego względu zdecydowano się pozyskać Konstantinosa Mitroglou i Mbaye Diagne.

Pierwszy z wymienionych graczy miał w ostatnich miesiącach problemy z regularnymi występami w Marsylii. Z tego względu postanowił rozejrzeć się za nowym pracodawcą. Pomocną dłoń wyciągnęło do niego Galatasaray. 

Grek przechodził dziś wczesnym popołudniem testy medyczne. Nie wykazały one nic niepokojącego, dlatego też sfinalizowane zostało jego wypożyczenia do Turcji. Umowa zawarta między podmiotami ma obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku. Na jej mocy atakujący zarobi trzy i pół miliona euro.

Doświadczony zawodnik rozegrał w tym sezonie 14 ligowych spotkań. W tym czasie trzykrotnie udało mu się pokonywać bramkarzy rywali. Jego kontrakt z Marsylią obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku.

Drugi z pozyskanych piłkarzy to inny biegun, jeśli chodzi o obecną dyspozycję. Ostatnie sześć miesięcy to najlepszy okres w jego karierze, o czym świadczą statystyki. W 20 meczach tureckiej ekstraklasy zdobył 20 bramek. Ponadto zanotował także dwie asysty.

Do Galatasaray przenosi się z Kasimpasy na zasadzie transferu definitywnego. Z nowym pracodawcą związał się kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2023 roku. Jego poprzedni klub zarobi na tej transakcji dziesięć milionów euro.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk POTWIERDZONE: Legia o krok od pozyskania Bartosza Slisza POTWIERDZONE: Legia o krok od pozyskania Bartosza Slisza Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin OFICJALNIE: Derby Krakowa bez kibiców Wisły OFICJALNIE: Derby Krakowa bez kibiców Wisły PSG: Bunt Neymara PSG: Bunt Neymara OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy