OFICJALNIE: Mkhitaryan nie poleci na finał Ligi Europy. Jest oświadczenie

OFICJALNIE: Mkhitaryan nie poleci na finał Ligi Europy. Jest oświadczenie fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Arsenal

Arsenal potwierdził, że Henrikh Mkhitaryan nie wystąpi w finale Ligi Europy.

Spotkanie pomiędzy „Kanonierami” a Chelsea odbędzie się 29 maja w Baku. Powodem absencji Mkhitaryana jest właśnie miejsce rozegrania finału. Chodzi o napięcia polityczne panujące między Azerbejdżanem a Armenią, w wyniku których obywatele obu krajów nie mogą przekraczać granicy państwa wroga.

Robione są w tym względzie wyjątki, ale każda taka sytuacja wiąże się z ryzykiem. Choć azerska federacja zagwarantowała Mkhitaryanowi bezpieczeństwo w przypadku jego przylotu do Baku, ostatecznie nie zdecydowano się na taki krok.


„Jesteśmy rozczarowani, ogłaszając, że Henrikh Mkhitaryan nie poleci z zespołem na finał Ligi Europy. Przeanalizowaliśmy wszystkie możliwości, by zawodnik był częścią drużyny na to spotkanie, ale po omówieniu sprawy z nim i jego rodziną, podjęliśmy taką decyzję.

Napisaliśmy do UEFA, wyrażając nasze zaniepokojenie całą sytuacją. Henrikh był kluczowym zawodnikiem Arsenalu w drodze do finału i jego nieobecność będzie dla nas dużą stratą.

Jest nam przykro z powodu tego, że zawodnik przegapi ważny mecz właśnie w takich okolicznościach.

Henrikh będzie normalnie trenował z zespołem aż do czasu wylotu na finał” - czytamy w oświadczeniu.

Reprezentant Armenii rozegrał w tym sezonie 39 spotkań w barwach Arsenalu (sześć bramek i cztery asysty). W samej LE zaliczył 11 występów i trzy ostatnie podania.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy