Oficjalnie: Młody talent z Kostaryki w Lille

Oficjalnie: Młody talent z Kostaryki w Lille fot. Transfery.info
Redakcja
Redakcja
Źródło: Llle OSC

Kolejny napastnik zasilił szeregi mistrza Francji.

Klub z północno-wschodniej Francji postanowił zwiększyć konkurencję Ireneuszowi Jeleniowi, zatrudniając 18-letniego napastnika rodem z Kostaryki, Johna Jairo Ruiza, grającego wcześniej w najbardziej znanym klubie z tego kraju, Deportivo Saprissa. Wcześniej drużynę "Les Dogues" wzmocnił Nolan Roux.

Wartość transakcji nie została upubliczniona, a co jest pewne, to fakt, że kontrakt, którym Kostarykańczyk związał się z nowym klubem, będzie ważny do roku 2016.

Napastnik ten, obok Joela Campbella, jest uważany za jednen z większych talentów w swoim kraju, na co dowodem jest to, że z czterema trafieniami został najlepszym strzelcem rozgrywanch w ubiegłym roku mistrzostw strefy CONCACAF do lat 17. Ponadto, Ruiz może się poszczycić zdobyciem trzech goli w czterech spotkaniach Mistrzostw Świata do lat 20 rozgrywanych w zeszłym roku na kolumbijskich boiskach.

- Jestem dumny i szczęśliwy, że dołączyłem do Lille. Będę częścią zespołu, który gra w lidze sprzyjającej rozwojowi takich młodych zawodników jak ja. Mam nadzieję, że jeszcze w tym sezonie otrzymam kilka okazji do zaprezentowania swoich umiejętności - wyznał nastoletni napastnik.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy