OFICJALNIE: Morata definitywnie żegna się z Chelsea

OFICJALNIE: Morata definitywnie żegna się z Chelsea fot. Atletico Madryt
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Atletico Madryt I Chelsea

Atlético Madryt wykupi Álvaro Moratę z Chelsea.

Napastnik trafił do hiszpańskiego klubu zimą na zasadzie wypożyczenia z „The Blues” do końca sezonu 2019/2020. W najbliższych rozgrywkach formalnie dalej będzie on występował w Madrycie na zasadzie wypożyczenia, ale po nich już na pewno zostanie wykupiony przez Atlético. W sobotę potwierdziły to oba kluby.

W komunikatach nie została zawarta kwota definitywnego transferu atakującego, ale zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami wyniesie ona 50-60 milionów euro.

Odkąd Morata trafił do „Rojiblancos”, rozegrał 17 spotkań w koszulce hiszpańskiej ekipy. Zdobył w nich sześć bramek i zanotował jedną asystę - wszystkie w LaLiga, gdzie Atlético zakończyło zmagania na drugim miejscu w tabeli.

Jeśli chodzi o przygodę Hiszpana z Chelsea, rozpoczęła się ona w 2017 roku, kiedy to przeniósł się do Londynu z Realu Madryt. W barwach angielskiego zespołu Morata zaliczył 72 występy, 24 trafienia oraz sześć ostatnich podań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Borussia Dortmund znalazła w Bundeslidze następcę Haalanda?! Borussia Dortmund znalazła w Bundeslidze następcę Haalanda?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy