OFICJALNIE: Morgan Sanson w Aston Villi. Spory wydatek angielskiego klubu

OFICJALNIE: Morgan Sanson w Aston Villi. Spory wydatek angielskiego klubu fot. Aston Villa
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Aston Villa

Aston Villa potwierdziła zapowiadany już od pewnego czasu przez media transfer Morgana Sansona.

26-letni pomocnik związał się z angielskim klubem kontraktem ważnym do 30 czerwca 2025 roku. Jak podawał wcześniej Mohamed Bouhafsi, Olympique Marsylia otrzyma za niego około 18 milionów euro.

Do rekordu daleko, ponieważ kilka miesięcy temu Aston Villa zapłaciła nieco ponad 30 milionów euro za Ollie’ego Watkinsa, ale transfer Sansona znajdzie się w dziesiątce największych operacji w jej historii.

Francuz, wcześniej zawodnik Le Mans i Montpellier, trafił do Marsylii na początku 2017 roku. W ciągu czterech lat rozegrał w jej koszulce 157 meczów, notując w nich 25 trafień oraz 22 asysty. W trwającym sezonie pomocnik wybiegał na murawy 19 razy. Zdobył dwie bramki i zaliczył trzy ostatnie podania w Ligue 1.

Dla zajmującej ósme miejsce w tabeli Premier League Aston Villi to pierwszy transfer w zimowym oknie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy