OFICJALNIE: Mourinho poprowadzi własny program telewizyjny

OFICJALNIE: Mourinho poprowadzi własny program telewizyjny fot. FotoPyk
Karol Brandt
Źródło: RT

RT poinformowało o nawiązaniu współpracy z José Mourinho.

Portugalski trener od czasu rozstania z Manchesterem United nie narzeka na brak ofert z branży medialnej. Nie tak dawno dołączył on do grona ekspertów stancji beIN SPORTS, gdzie był obserwowany przez prawników „Czerwonych Diabłów”. To efekt klauzuli poufności, którą 56-latek podpisał przy okazji odejścia z Old Trafford (więcej - tutaj).

Natomiast czwartego lutego „The Special One” gościł na meczu rosyjskiej ligi hokejowej, w którym Awangard Omsk podejmował SKA St. Petersburg. Mourinho rozpoczął symbolicznie spotkanie, rzucając krążek na lód, lecz chwilę potem upadł. Sytuacja ta oczywiście trafiła do mediów społecznościowych i była szeroko komentowana.

To jednak nie przeszkodziło byłemu szkoleniowcowi FC Porto w podjęciu nowego wyzwania. Jest nim powrót do rosyjskiej stacji telewizyjnej RT, gdzie co dwa tygodnie będzie prowadził swój program „On the touchline with José Mourinho”. Portugalczyk skupi się w nim na analizach i przewidywaniach co do wyników spotkań Ligi Mistrzów.

Przypomnijmy, że dwukrotny zdobywca pucharu Ligi Mistrzów już latem ubiegłego roku pracował w stacji RT. Wówczas omawiał on mecze Mistrzostw Świata w Rosji, co przyniosło spory sukces, bowiem „Mou” został nominowany do nagrody dla „najlepszego prezentera sportowego” na nowojorskich festiwalach.

– Relacjonowanie Mistrzostw Świata w RT było wspaniałym doświadczeniem i jestem podekscytowany możliwością kontynuowania współpracy z tym fantastycznym zespołem – w takich słowach skomentował decyzję o podjęciu nowego wyzwania.

Pierwszy odcinek „On the touchline with José Mourinho” zostanie wyemitowany już siódmego marca w stacji RT International (RT HD). Show będzie nadawane w języku angielskim.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy