Oficjalnie: Mucha w Krylii

Oficjalnie: Mucha w Krylii
Redakcja
Redakcja
Źródło: Krylia Sowietów Samara

Słowacki bramkarz Ján Mucha został nowym zawodnikiem Krylii Sowietów.

Były piłkarz Evertonu był ostatnio wolnym zawodnikiem. Wraz z końcem czerwca wygasł jego kontrakt z „The Toffees” i nie został przedłużony. Teraz występował będzie w rosyjskiej Premier Lidze. Słowak podpisał z Krylią Sowietów dwuletni kontrakt.

- Ofertę z Samary otrzymałem niedawno, ale już udało mi się wiele dowiedzieć o drużynie. Moi rodacy, którzy grali w rosyjskiej lidze, Martin Jakubko i Tomáš Hubočan utwierdzili mnie w wyborze. Zrobię wszystko, by pomóc klubowi z Samary. Niebawem rozpocznę też naukę języka rosyjskiego. Już teraz dużo rozumiem - powiedział zawodnik tuż po podpisaniu umowy.

Mucha jest dobrze znany polskim kibicom, bowiem w latach 2005 – 2010 występował w Legii Warszawa, rozgrywając dla „Wojskowych” 128 oficjalnych spotkań.

Przed sezonem 2010/2011 piłkarz przeniósł się z Legii do angielskiego Evertonu, nie zrobił tam jednak kariery. Wystąpił zaledwie w 2 spotkaniach Premier League i 8 meczach krajowych pucharów.

30-letni bramkarz ma na koncie również 35 występów w reprezenatcj Słowacji.

Krylia Sowietów zajęła w ostatnim sezonie ligi rosyjskiej 14 miejsce.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [17/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/01/2022] Złoty But: Robert Lewandowski nowym liderem. Przewaga nad rywalami zwiększona [TOP 20] Złoty But: Robert Lewandowski nowym liderem. Przewaga nad rywalami zwiększona [TOP 20] Michał Kucharczyk: Drużynie z Poznania bardzo zależy na tym, żeby godnie uczcić pseudo stulecie klubu Michał Kucharczyk: Drużynie z Poznania bardzo zależy na tym, żeby godnie uczcić pseudo stulecie klubu Rafa Benítez z wiadomością po zwolnieniu z Evertonu [OFICJALNIE] Rafa Benítez z wiadomością po zwolnieniu z Evertonu [OFICJALNIE] Wnuk Iana Wrighta i syn Shauna Wrighta-Phillipsa w świetnym stylu wkracza do seniorskiej piłki Wnuk Iana Wrighta i syn Shauna Wrighta-Phillipsa w świetnym stylu wkracza do seniorskiej piłki Juventus ma już przygotowaną ofertę za napastnika Juventus ma już przygotowaną ofertę za napastnika Wisła Kraków pozyskała nowego skrzydłowego [OFICJALNIE] Wisła Kraków pozyskała nowego skrzydłowego [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy