OFICJALNIE: Muzinga w Dijon

OFICJALNIE: Muzinga w Dijon
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Dijon

Ngonda Muzinga dołączył do Dijon.

24-latek bardzo dobrze spisywał się w Afrykańskiej Lidze Mistrzów. Jego dobra dyspozycja została dostrzeżona przez działaczy Dijon, którzy zdecydowali się go pozyskać.

Muzinga przenosi się do ligi francuskiej z Vita Club Kinshasa na zasadzie transferu definitywnego. Umowę parafował do 30 czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. Szczegóły operacji nie są znane.

- Bardzo cieszy mnie fakt, że tu jestem. Ambicje każdego piłkarza grającego w Afryce sięgają tego, by trafić później do Europy. Mnie się to udało i teraz czeka mnie ciężka praca — powiedział lewy obrońca.

Reprezentant Demokratycznej Republiki Konga rozegrał w kontynentalnych rozgrywkach siedem meczów. Strzelił w nich jednego gola i zanotował dwie asysty.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz Iker Casillas kończy karierę Iker Casillas kończy karierę OFICJALNIE: Smokowski odchodzi z Polsatu OFICJALNIE: Smokowski odchodzi z Polsatu Lechia Gdańsk może pozyskać Rafała Pietrzaka Lechia Gdańsk może pozyskać Rafała Pietrzaka OFICJALNIE: Tottenham musi radzić sobie bez Heung-min Sona. Kilkutygodniowa przerwa OFICJALNIE: Tottenham musi radzić sobie bez Heung-min Sona. Kilkutygodniowa przerwa Gorąco w Barcelonie. Piłkarze oczekują wyjaśnień od Bartomeu Gorąco w Barcelonie. Piłkarze oczekują wyjaśnień od Bartomeu Raiola: Pogba nie jest własnością Solskjæra Raiola: Pogba nie jest własnością Solskjæra

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy