OFICJALNIE: Najdroższy transfer w historii Burnley. Król strzelców!

OFICJALNIE: Najdroższy transfer w historii Burnley. Król strzelców!
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Burnley

Chris Wood został piłkarzem Burnley.

Zgodnie z przewidywaniami wspomniany klub ogłosił pozyskanie króla strzelców poprzedniego sezonu Championship [27 bramek]. Napastnik pomyślnie przeszedł testy medyczne, po których złożył podpis pod umową obowiązującą do 30 czerwca 2021 roku.

25-latek dotychczas grał w Leeds, które zarobi na oddaniu swojej gwiazdy 15 milionów funtów plus bonusy. Niezależnie od tego, ile wyniosą „dodatki” i czy zostaną wypłacone, to najdroższy transfer w historii Burnley. Dotychczas najwięcej kosztował Robbie Brady [13 milionów funtów].

Wood trafił na Turf Moor, by zastąpić Andre Gray. Kluczowy piłkarz zespołu prowadzonego przez Seana Dyche'a tuż przed startem sezonu odszedł do Watfordu za 18,5 miliona funtów, znacznie osłabiając siłę ofensywnę drużyny.

Nowozelandczyk to jednak zupełnie inny typ snajpera. W przeciwieństwie do poprzednika, nie bazuje na szybkości, lecz lepiej czuje się w polu karnym. Mierzy aż 191 centymetrów, więc znacznie lepiej radzi sobie w pojedynkach powietrznych niż sprinterskich.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy