Oficjalnie: Najgorętszy transfer Deadline Day. Odszedł do największego wroga!

Oficjalnie: Najgorętszy transfer Deadline Day. Odszedł do największego wroga!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Bristol City

Matty Taylor wywołał ogromne emocje w ostatnim dniu zimowego okienka transferowego.

25-letni napastnik postanowił przenieść się z trzecioligowego Bristol Rovers do Bristol City, które występuje obecnie szczebel wyżej, a więc w Championship. Anglik, który strzelił w tym sezonie 16 goli w 27 spotkaniach League One, wprawił tym w osłupienie wszystkich kibiców swojej dotychczasowej drużyny.


Rywalizacja między oboma klubami jest bowiem ogromna. Spotkania między nimi zawsze rozgrywane są w gorącej atmosferze i mimo że daleko im do Premier League, swego czasu derby Bristolu zostały uznane za ósme najbardziej zagorzałe w całej Anglii.

Po ogłoszeniu niespodziewanego transferu fani Rovers oczywiście natychmiast przekazali Taylorowi, co myślą o jego decyzji. Rozczarowania nie kryli również działacze jego dotychczasowego zespołu, którzy jednak - w przeciwieństwie do fanów - życzyli mu wszystkiego dobrego w dalszej karierze. Szacuje się, że otrzymali oni za niego 300 tysięcy funtów, które widniało w klauzuli wpisanej w jego umowę.

Przez dwa i pół roku Taylor strzelił dla Rovers 68 goli w 132 spotkaniach. Wcześniej występował m.in. w Oxford United oraz North Leigh.

Jak podają angielskie media, jest on pierwszym zawodnikiem od 30 lat, który zdecydował się na ruch między klubami z Bristolu. Jako ostatni uczynił to w 1987 roku Trevor Morgan.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy