OFICJALNIE: Największy transfer w historii Aston Villi

OFICJALNIE: Największy transfer w historii Aston Villi
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Aston Villa

Tyrone Mings zasilił szeregi Aston Villi na zasadzie definitywnego transferu.

Beniaminek Premier League potwierdził pozyskanie 26-letniego środkowego obrońcy z Bournemouth. Na razie nie poinformowano, jak długą umową związały się obie strony. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami mediów Mings będzie kosztował „The Villans” 28 milionów euro, co stanowi klubowy rekord. To również największa sprzedaż w historii Bournemouth.

Anglik występował w Aston Villi w rundzie wiosennej minionego sezonu na zasadzie wypożyczenia. W jego trakcie rozegrał (łącznie z barażami) 18 spotkań w Championship. Strzelił dwa gole.

Aston Villa zakończyła sezon zasadniczy na piątym miejscu w tabeli. W barażach okazała się lepsza od West Bromwich Albion i Derby County.


Mings trafił do Bournemouth w 2015 roku z Ipswich Town. W koszulce „Wisienek” rozegrał od tamtej pory tylko 23 mecze, w tym 17 razy wybiegał na murawy najwyższego angielskiego szczebla.  

Tego lata Aston Villa pozyskała już Jotę, Matta Targetta oraz Wesleya (dotychczasowy rekord - 25 milionów euro).

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu LaLiga: Jeden z największych transferów w historii Espanyolu. OFICJALNIE: Embarba wraca do hiszpańskiej ekstraklasy LaLiga: Jeden z największych transferów w historii Espanyolu. OFICJALNIE: Embarba wraca do hiszpańskiej ekstraklasy David Babunski w Ekstraklasie?! David Babunski w Ekstraklasie?! Borussia Dortmund negocjuje transfer Emre Cana. Umowa już przygotowana! Borussia Dortmund negocjuje transfer Emre Cana. Umowa już przygotowana! Co z transferem Niezgody? Dyrektor Portland Timbers wyjaśnia Co z transferem Niezgody? Dyrektor Portland Timbers wyjaśnia Agenci piłkarscy stracą krocie? FIFA zapowiada zmiany! Agenci piłkarscy stracą krocie? FIFA zapowiada zmiany!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy