OFICJALNIE: Największy zakup w historii norweskiej piłki

OFICJALNIE: Największy zakup w historii norweskiej piłki fot. FK Bodø/Glimt
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FK Bodø/Glimt

Patrick Berg zasilił ponownie szeregi FK Bodø/Glimt i został bohaterem największego zakupu w historii norweskiego futbolu.

Defensywny pomocnik należał w ubiegłych sezonach do wyróżniających się zawodników w szeregach macierzystego zespołu. Do tego dobra postawa na międzynarodowej arenie oraz otrzymywanie pierwszych powołań do reprezentacji Norwegii sprawiło, że zainteresowanie jego osobą zaczęła przejawiać pokaźna grupa zagranicznych klubów.

Z tego grona największą determinacją w walce o względy 24-letniego piłkarza wykazało się przed kilkoma miesiącami RC Lens i wyłożyło zimą 4,5 miliona euro na jego sprowadzenie.

Władze francuskiej drużyny wiązały duże nadzieje z faktem nawiązania współpracy z Patrickiem Bergiem. Ten nie zdołał jednak przystosować się do realiów panujących w Ligue 1, dlatego z zadowoleniem przyjął pojawienie się oferty ze strony... FK Bodø/Glimt.

„Les Artésiens” zapragnęli w tej sytuacji odzyskać znaczącą część sumy zainwestowaną w ściągnięcie defensywnego pomocnika.

Aktualny mistrz Norwegii, w obliczu wywalczenia awansu do fazy grupowej Ligi Europy, posiadał wystarczające środki do spełnienia oczekiwań RC Lens i przeznaczył rekordowe cztery miliony euro na nawiązanie ponownej współpracy z wychowankiem.

24-latek zaliczył już obligatoryjne testy medyczne i związał się z macierzystym klubem do końca 2027 roku.

Dla Bodø/Glimt jest to drugi największy zakup w trwającym oknie. Wcześniej „Żółto-Czarni” przeznaczyli finalnie trzy miliony euro na Alberta Grønbæka z Aarhus, co pozwoliło pobić rekord należący do Johna Carew z... 1999 roku, kiedy to przechodził on z Vålerengi do Rosenborga za 2,75 miliona euro.

Berg zakończył swój pobyt w RC Lens na 19 występach bez trafienia i asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy