OFICJALNIE: Nakamba w Aston Villi. DWUNASTY transfer beniaminka Premier League

OFICJALNIE: Nakamba w Aston Villi. DWUNASTY transfer beniaminka Premier League fot. Aston Villa FC
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Aston Vila FC

Aston Villa sfinalizowała angaż Marvelousa Nakamby. 25-latek to dwunaste wzmocnienie klubu z Birmingham.

Po wywalczeniu awansu do Premier League „Lwy” rozpoczęły prawdziwą ofensywę transferową, w ramach której wykupiono Anwara El Ghaziego, ale również postawiono na nowe twarze. I tak zespół zasilili Jota, Kortney Hause, Matt Targett i Wesley Moraes. W trakcie letniego okna kilkukrotnie bito własny rekord transferowy. Tak było w przypadku brazylijskiego napastnika, który przybył z Club Brugge za 25 milionów euro, by kilka dni później przebić to dokonanie angażem Tyrone’a Mingsa za 28 milionów euro.

Następnie do klubu dołączyli Ezri Konsa, Björn Engels, Trezeguet i Douglas Luiz, a najświeższe zakupy Aston Villi to Tom Heaton i wspomniany Marvelous Nakamba. 12-krotny reprezentant Zimbabwe kosztował 11 milionów funtów (12 milionów euro) i podpisał porozumienie ważne do 30 czerwca 2024 roku. Defensywny pomocnik został w ten sposób dwunastym wzmocnieniem ekipy z Birmingham, która jak widać niezwykle solidnie przygotowuje się na start rozgrywek Premier League.

Jak dotąd na transfery „The Villans” wydali 148,7 miliona euro, co w przeliczeniu na funty daje nam nieco ponad 135 milionów.

W pierwszej kolejce angielskiej ekstraklasy Aston Villa zmierzy się na wyjeździe z Tottenhamem Hotspur. Ten mecz odbędzie się już 10 sierpnia.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy