OFICJALNIE: Nantes pobiło rekord transferowy z 2002 roku

OFICJALNIE: Nantes pobiło rekord transferowy z 2002 roku
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Nantes

Nantes przeprowadziło największy transfer w swojej historii.

Anthony Limbombe przechodzi do francuskiego klubu z Club Brugge za osiem milionów euro, podpisując umowę do 30 czerwca 2023 roku.

Dla 24-letniego skrzydłowego Ligue 1 będzie trzecią ligą w karierze, bo karierę rozpoczynał w Genk, ale potem odszedł do holenderskiego NEC Nijmegen, by wrócić do Belgii do wspomnianego Club Brugge.

W sezonie 2017/2018 Limbombe wystąpił w 32 meczach ligowych, strzelając sześć bramek i zaliczając sześć asyst. Dobra forma zaowocowała debiutem w reprezentacji Belgii - 27 marca tego roku w wygranym 4-0 meczu przeciwko Arabii Saudyjskiej.

Do tej pory bohaterem największego transferu w historii Nantes był Ariza Makukula, który w 2002 roku przyszedł z UD Salamanca za 5,5 miliona euro.

Rekord zakupowy Nantes można uznać za bardzo wiekowy, jednak jeszcze starszy okazuje się sprzedażowy, bo pochodzi z 2001 roku. Lyon wówczas zapłacił za Érica Carrière'a aż 12 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy