OFICJALNIE: Napastnik z rezerw na treningu Widzewa Łódź. Już jedenaście bramek w tym sezonie

2024-09-09 20:08:28; Aktualizacja: 2 godziny temu
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: Widzew Łódź

W poniedziałkowym treningu Widzewa Łódź przed wyjazdowym meczem Ekstraklasy z GKS-em Katowice wziął udział Daniel Gryzio.

17-latek w obecnym sezonie występuje w czwartoligowej drużynie rezerw i po siedmiu spotkaniach ma już tam na koncie jedenaście goli, w tym dwa hat-tricki. Z kolei jego zespół ani razu nie stracił jeszcze punktów, dzięki czemu dysponuje sześcioma „oczkami” przewagi nad wiceliderem swojej grupy – AKS SMS Łódź.

Z Widzewem Daniel Gryzio jest związany od 2020 roku. Występował w Centralnej Lidze Juniorów U-15 i U-17, a w ubiegłych rozgrywkach spędził na boisku także 30 minut na szczeblu U-19 w spotkaniu z młodzieżową drużyną Pogoni Szczecin. Powoływano go ponadto do reprezentacji Polski do lat 15.

Latem czterokrotnie trafiał do siatki w meczach sparingowych rezerw Widzewa, a niedawno podpisał z tym klubem profesjonalny kontrakt, który będzie obowiązywał do końca sezonu 2025/2026 z opcją przedłużenia o rok.

Ojciec Daniela, Jerzy Gryzio, w rozgrywkach 1992/1993 wystąpił w barwach Widzewa Łódź podczas rywalizacji z Wisłą Kraków w ówczesnej I lidze oraz w rewanżu ze Śląskiem Wrocław w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Bilans Widzewa Łódź po siedmiu kolejkach Ekstraklasy wynosi trzy zwycięstwa, dwa remisy i tyle samo porażek. Przed przerwą reprezentacyjną przegrał 0:1 z broniącą tytułu mistrza Polski Jagiellonią Białystok.