OFICJALNIE: Nasser Djiga w Nîmes Olympique

OFICJALNIE: Nasser Djiga w Nîmes Olympique fot. Shutterstock
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Nîmes Olympique

Nîmes Olympique ogłosiło transfer zawodnika FC Basel, Nassera Djigi.

Przedstawiony piłkarz to 19-letni środkowy obrońca, który zyskuje coraz większe uznanie w swojej ojczyźnie. W tym roku zadebiutował w narodowych barwach Burkina Faso, gromadząc jak na razie w sumie dwa występy.

Djiga został sprowadzony do wielce utytułowanego klubu ze Szwajcarii zeszłego lata z Vitesse, jednak przez dotychczasowy okres rzadko zaznaczał swoją obecność na murawie. Wchodząc głównie z ławki, zanotował łącznie 21 występów we wszystkich rozgrywkach.

Dlatego też władze FC Basel zdecydowali wypracować porozumienie, na mocy którego defensor zostanie postawiony w perspektywie znacznie bardziej regularnej gry. Tymczasową destynacją dla zawodnika będzie Nîmes Olympique - drugoligowiec z Francji, gdzie spędzi najbliższe miesiące na wypożyczeniu.

W komunikacie „Krokodyli” zostało podkreślone, że transakcja nie przewiduje opcji ewentualnego wykupu.

Nîmes, które po raz ostatni rywalizowało w Ligue 1 w sezonie 2020/2021, obecnie klasyfikuje się na zapleczu ligowych zmagań na dziewiątej pozycji po rozegraniu pięciu kolejek.

Polityka transferowa klubu skupia się na pozyskiwaniu doświadczonych graczy o statusie wolnego agenta.

W drodze innego wyjątku zdecydowano się jednak także wypożyczyć 19-letniego Jeana N'Guessana z OGC Nice, który w 2019 roku zadebiutował w dorosłej reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dalszy ciąg rewolucji. Co oznacza uchwalenie regulaminu agentów piłkarskich PZPN? Dalszy ciąg rewolucji. Co oznacza uchwalenie regulaminu agentów piłkarskich PZPN? Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Piłkarze PSG po Le Classique:  Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Piłkarze PSG po Le Classique: Pierdo***e swoje matki [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy