OFICJALNIE: Němec żegna się z Wartą Poznań

OFICJALNIE: Němec żegna się z Wartą Poznań
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Warta Poznań

Petr Němec nie będzie dłużej szkoleniowcem Warty Poznań - poinformował klub w oficjalnym komunikacie.

O tym, że współpraca z Czechem nie układa się najlepiej, wiedzieliśmy od dłuższego czasu. Przede wszystkim 61-latkowi zarzucano metody szkoleniowe jeszcze z poprzedniej epoki, jak również brak chęci do wprowadzania zmian. Pomimo tego za doświadczonym trenerem stały wyniki. Najpierw utrzymał on zespół w II lidze, po czym awansował z nim na zaplecze Ekstraklasy.

W trakcie minionego sezonu Warta Poznań przechodziła ogromne turbulencje, na co składało się m.in. warunkowe dopuszczenie stadionu do rozgrywek. Ostatecznie jednak Němec wywiązał się ze swoich obowiązków i na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zapewnił poznaniakom utrzymanie. Ponadto za kolejny cel postawił sobie awans do Ekstraklasy. Dziś wiemy, że go nie zrealizuje.

Bartłomiej Farjaszewski, właściciel klubu, postanowił bowiem rozwiązać z nim umowę. Przez dwa i pół roku, gdy na ławce zasiadał Czech, „Zielono-Biali” rozegrali 88 spotkań, z czego 34 wygrali i 24 zremisowali.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski gra z Walią w Lidze Narodów: Znamy składy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Walią w Lidze Narodów: Znamy składy [OFICJALNIE] U-18: Przerwany mecz reprezentacji Polski z Francją [WIDEO]. Biało-czerwoni z triumfem U-18: Przerwany mecz reprezentacji Polski z Francją [WIDEO]. Biało-czerwoni z triumfem Zlatan Ibrahimović aktorem. Pojawił się zwiastun [WIDEO] Zlatan Ibrahimović aktorem. Pojawił się zwiastun [WIDEO] Atlético Madryt ma kandydata na nowego bramkarza w razie odejścia Jana Oblaka Atlético Madryt ma kandydata na nowego bramkarza w razie odejścia Jana Oblaka FC Barcelona planuje zimową wymianę piłkarzy z Liverpoolem FC Barcelona planuje zimową wymianę piłkarzy z Liverpoolem FIFA 23: 17 piłkarzy z najsilniejszym strzałem. Jest przedstawiciel Ekstraklasy FIFA 23: 17 piłkarzy z najsilniejszym strzałem. Jest przedstawiciel Ekstraklasy Ghana z jeszcze jednym głośnym transferem?! Chce młodzieżowego reprezentanta Holandii Ghana z jeszcze jednym głośnym transferem?! Chce młodzieżowego reprezentanta Holandii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy