OFICJALNIE: Newton trenerem Trabzonsporu

OFICJALNIE: Newton trenerem Trabzonsporu
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Trabzonspor

Trabzonspor poinformował o kontynuowaniu współpracy z Eddim Newtonem.

W drugiej połowie lipca na stanowisku szkoleniowca Trabzonsporu doszło do roszad. Z posadą pożegnał się Hüseyin Cimsir, a jego miejsce tymczasowo zajął Eddie Newton.

Zespół pod jego wodzą wygrał dwa mecze i niespodziewanie sięgnął po Puchar Turcji. To z kolei doprowadziło do tego, że władze postanowiły zatrudnić go na stałe.

Szczegóły umowy indywidualnej nie są znane. W komunikacie poinformowano tylko, że szkoleniowiec poprowadzi drużynę w kolejnym sezonie.

- Przez jakiś czas starałem się zapracować sobie na swoją markę w Anglii, jednak to się nie udało. Z tego względu postanowiłem przenieść się zagranicę. Zajęło mi to sześć miesięcy, ale dopiąłem swego i mogę być pierwszym trenerem - powiedział.

Były defensywny pomocnik przez lata był związany z Chelsea. Tam pełnił funkcję asystenta u poszczególnych szkoleniowców, a niedawno u Franka Lamparda. Do Turcji trafił w lutym.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy