OFICJALNIE: Nice ma nowego właściciela. Jim Ratcliffe przejął francuski klub

OFICJALNIE: Nice ma nowego właściciela. Jim Ratcliffe przejął francuski klub
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Nice

Firma Ineos, której prezesem jest Jim Ratcliffe, przejęła Nice.

Na temat takiego ruchu spekulowało się już od pewnego czasu. Teraz wszystko zostało potwierdzone w komunikacie opublikowanym przez francuski klub. Ratcliffe, który jest trzecim najbogatszym człowiekiem w Wielkiej Brytanii, zapłacił za pakiet większościowy w Nice około 100 milionów euro.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego kroku. Operacja potrzebowała trochę czasu, ale cieszymy się z jej finalizacji. Dokładnie przeanalizowaliśmy działalność wielu klubów. Ocena wartości i potencjału Nice była bardzo wysoka. To rozsądna i wyważona inwestycja. Chcemy uczynić z Nice zespół regularnie występujący w europejskich pucharach. W nadchodzących latach zamierzamy wzmocnić klub na wielu polach - powiedział Ratcliffe.

Ineos jest firmą z sektora chemicznego. Majątek Ratcliffe'a szacuje się na ponad 18 miliardów funtów. 66-latek jest już właścicielem szwajcarskiego drugoligowca - Lausanne-Sport. Inwestuje również w kolarstwo i żeglarstwo.

Nice jest czterokrotnym mistrzem Francji i trzykrotnym zdobywcą krajowego pucharu. Klub z Lazurowego Wybrzeża po raz ostatni triumfował w Ligue 1 w 1959 roku.

Zespół prowadzony przez Patricka Vieirę zakończył poprzedni sezon na siódmym miejscu w ligowej tabeli. Nowe rozgrywki rozpoczął od zdobycia sześciu punktów w dwóch meczach.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Komunikat Premier League w sprawie wznowienia rozgrywek | 125 milionów funtów dla niższych lig OFICJALNIE: Komunikat Premier League w sprawie wznowienia rozgrywek | 125 milionów funtów dla niższych lig Sebastian Mila wybrał pięciu najlepszych pomocników świata Sebastian Mila wybrał pięciu najlepszych pomocników świata UEFA ostrzega kluby. Przedwczesne zakończenie lig grozi niedopuszczeniem do pucharów! UEFA ostrzega kluby. Przedwczesne zakończenie lig grozi niedopuszczeniem do pucharów! Legia Warszawa szuka oszczędności. Klub zwolnił blisko 40 osób! Legia Warszawa szuka oszczędności. Klub zwolnił blisko 40 osób! Marchwiński trafi do Serie A? Chce go Atalanta, ale nie tylko Marchwiński trafi do Serie A? Chce go Atalanta, ale nie tylko POTWIERDZONE: Danel Sinani przejdzie z Dudelange do Norwich City POTWIERDZONE: Danel Sinani przejdzie z Dudelange do Norwich City George Weah nagrał piosenkę o koronawirusie [AUDIO] George Weah nagrał piosenkę o koronawirusie [AUDIO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy