OFICJALNIE: Nicolas Pépé w Arsenalu. Rekord transferowy „Kanonierów”!

OFICJALNIE: Nicolas Pépé w Arsenalu. Rekord transferowy „Kanonierów”! fot. Arsenal FC
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Arsenal FC

Nicolas Pépé został piłkarzem Arsenalu.

24-letni reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej trafia do Londynu z Lille za rekordową dla obu klubów kwotę 80 milionów euro. Skrzydłowy podpisał umowę do 30 czerwca 2024 roku, a założy koszulkę z numerem 19.

- Nicolas jest bardzo cenionym i utalentowanym skrzydłowym, którego chciało wiele klubów w Europie. Pozyskanie takiego piłkarza było jednym z naszych głównych celów w tym oknie transferowym i jestem zachwycony, że on do nas dołączył. Da nam tempo, siłę i kreatywność, a cel ma stanowić zdobycie większej liczby bramek przez nasz zespół - tak powitał nowego rekordzistę Unai Emery, menedżer Arsenalu.

Dotychczas Arsenal najwięcej zapłacił za Pierre-Emericka Aubameyanga - 63 miliony euro.

Od dłuższego czasu było wiadomo, że Pépé po znakomitym sezonie, podczas którego strzelił 23 bramki i zaliczył 12 asyst w 41 spotkaniach, opuści Lille. Sprawę przeciągnął nieco jego udział w Pucharze Narodów Afryki. Sprawy jednak przyśpieszyły po powrocie z turnieju, a na ostatniej prostej o jego podpis walczyło też włoskie Napoli.

Dla londyńczyków to czwarty transfer letniego okna. Wcześniej pozyskali oni Daniego Ceballosa (wypożyczenie z Realu Madryt), Gabriela Martinellego oraz Williama Salibę, który jednak został od razu powrotnie wypożyczony do Saint-Etienne.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy