OFICJALNIE: Niechlubna passa Davide Ballardiniego trwa w najlepsze. Piętnaście niepełnych sezonów trenera

OFICJALNIE: Niechlubna passa Davide Ballardiniego trwa w najlepsze. Piętnaście niepełnych sezonów trenera
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: US Cremonese

Davide Ballardini nie jest już trenerem US Cremonese. Trener został zwolniony po pięciu kolejkach Serie B.

Oficjalny komunikat zarządu zeszłosezonowego spadkowicza Serie A wypłynął na światło dzienne w poniedziałkowych godzinach popołudniowych. Główną przyczyną rozstania z 59-latkiem były oczywiście kiepskie wyniki na starcie kolejnej odsłony. Zaledwie jedno zwycięstwo i trzy remisy wystarczyły, aby uargumentować zmianę na ławce.

Następcą szkoleniowca będzie Giovanni Stroppa, który w kampanii 2021/2022 wywalczył historyczny awans do najwyższej klasy rozgrywek z AC Monza. Później stracił on jednak pracę po kiepskim początku zmagań. Przebywał na bezrobociu od roku.

Można bez wątpienia rzecz, że kończący służbowy związek z Cremonese trwający od połowy stycznia Davide Ballardini to istny ewenement co najmniej na skalę Italii. W dotychczasowej karierze trenerskiej ani razu nie udało mu się przepracować pełnej kampanii w żadnej z ośmiu poprowadzonych drużyn, a ma za sobą już piętnaście podejść.

Najdłuższy staż wypracowany przez wspomnianą postać trwał 39 spotkań. To nie tak dawna historia związana z Genoą, w której został zatrudniony... po raz trzeci 21 grudnia 2020 roku. Cierpliwości władzom starczyło na niespełna jedenaście miesięcy.

Życiorys menedżera w przeważającej liczbie przypadków wypełnia się objęciem sterów w środkowej części sezonu, a później otrzymaniem wypowiedzenia w kolejnym. Wyjątki stanowią pobyty w Lazio (2009/2010) i Pescarze (2006/2007). Tam pozwolono mu zarządzać drużyną od pierwszej rundy, ale i tak nie dotrwał do ostatniej.

Poza wymienionymi klubami Ballardini doświadczał fachu w Palermo, FC Bologna, Cagliari i US Sambenedettese.

Wcześniej wywierał wpływ na ekipy młodzieżowe jako trener Parmy, Milanu czy Ceseny. Tam udawało mu się spędzać dłużej niż jedną kampanię.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie już trzeci polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie już trzeci polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy