OFICJALNIE: Niecodzienny ruch Valencii. Klub przedłużył kontrakt z trenerem

2024-06-19 11:52:33; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
OFICJALNIE: Niecodzienny ruch Valencii. Klub przedłużył kontrakt z trenerem
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Valencia CF

Valencia i Rubén Baraja porozumieli się w sprawie przedłużenia współpracy.

Poprzednia umowa między stronami zakładała kooperację do końca czerwca 2025 roku. Od teraz jej termin ważności jest dłuższy o dokładnie 12 miesięcy.

„Nietoperze” doceniły etykę pracy niespełna 49-letniego taktyka i udało się im przekonać do pozostania na własnych zasadach, bez konieczności podwyżki wynagrodzenia oraz zawarcia klauzuli wykupu przed wygaśnięciem kontraktu.

Emerytowany środkowy pomocnik, który właśnie z Valencią wznosił trofeum za wywalczenie mistrzostwa Hiszpanii w 2002 i 2004 roku, wyrósł na bohatera także jako szkoleniowiec. Na stanowisku zasiada od lutego poprzedniego roku jako następca Gennaro Gattuso.

W kampanii 2022/2023 uchronił zespół przed spadkiem do niższej ligi, który okazałby się katastrofalny w skutkach. W minionej udało się znacznie poprawić rezultat, kończąc zmagania LaLigi w górnej połowie tabeli.

Za chwilę, po wyprzedzeniu Nuno Espirito Santo, były opiekun Realu Saragossa, CD Tenerife, Sportingu Gijón, Rayo Vallecano czy Elche stanie się drugim najdłużej pracującą postacią na stanowisku od początku rządów ery Petera Lima, biznesmena z Singapuru.

Zakładając, że wypełni kontrakt zgodnie z planem, przebije pod tym względem Marcelino, który zarządzał szatnią na Mestalla od lipca 2017 do września 2019 roku.