OFICJALNIE: Niesforny reprezentant Egiptu trzecim nabytkiem FC Midtjylland

OFICJALNIE: Niesforny reprezentant Egiptu trzecim nabytkiem FC Midtjylland
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: FC Midtjylland

FC Midtjylland dopięło swego i ogłosiło pozyskanie środkowego pomocnika, Emama Ashoura.

Po bardzo długich negocjacjach z Zamalek SC trzykrotny mistrz Danii osiągnął porozumienie w kwestii pozyskania sześciokrotnego reprezentanta Egiptu.

Po testach medycznych Ashour podpisał kontrakt do końca czerwca 2027 roku.

Kwota odstępnego wyniosła niecałe trzy miliony euro.

Przedstawiony zawodnik nie ma za sobą najczystszej przeszłości. W 2021 roku otrzymał od władz egipskiej federacji dwunastodniową karę oraz grzywnę za obraźliwe przyśpiewki w stronę kibiców odwiecznego rywala Zamalek SC, a mianowicie kairskiego Al-Ahly.

To jednak niejedyny występek zawodnika środka pola. Rok wcześniej od ligowych włodarzy otrzymał zawieszenie aż na dziesięć spotkań za kopnięcie jednego z bramkarzy rywali.

Ashour znany jest także z innych trudności związanych z zachowaniem odpowiedniej dyscypliny. Swego czasu odmówił przyjścia na sesję treningową, przez co został zesłany do rezerw.

Tak czy inaczej, siódmy klub Superligaen tegorocznej kampanii ma nadzieję, że te ekscesy nie powtórzą się na jego podwórku.

Dzięki na ogół dobrej postawie boiskowej Ashour przyczynił się do zdobycia dwóch mistrzostw i Pucharu Egiptu.

W 2020 roku został z kolei mistrzem Afryki z reprezentacją U-23.

Wcześniej FC Midtjylland przywitało na pokładzie urugwajskiego defensywnego pomocnika Emiliano Martíneza oraz wypożyczyło Armina Gigovicia z rosyjskiego FK Rostov.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy