OFICJALNIE: Nigel Pearson menedżerem Bristol City

OFICJALNIE: Nigel Pearson menedżerem Bristol City
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Bristol City

Nigel Pearson został zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec Bristol City.

Zespół rozgrywający swoje mecze na Ashton Gate bardzo dobrze zaczął sezon. Mogło się nawet wydawać, że przy dobrych wiatrach włączy się do gry o awans do Premier League.

Z czasem jednak forma zespołu drastycznie spadła. Z ostatnich dziesięciu meczów, Bristol City przegrał aż siedem. To z kolei spowodowało, że radykalnych zmian postanowili dokonać działacze.

Poinformowano, że z posadą żegna się Dean Holden. 41-latek prowadził zespół od lipca 2020 roku.

Na jego następcę nie trzeba było czekać zbyt długo. W poniedziałkowy wieczór poinformowano, że został nim Nigel Pearson. Z nowym klubem parafował kontrakt do 30 czerwca 2021 roku.

Urodzony w Nottingham szkoleniowiec dysponuje niemałym doświadczeniem. W swojej karierze był bowiem związany do tej pory między innymi z Leicester City, Hull City oraz Derby County i Watfordem.

Po 31 kolejkach nowa ekipa Pearsona plasuje się w ligowej tabeli na piętnastym miejscu z dorobkiem 39 punktów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner Legendarny Jimmy Greaves nie żyje Legendarny Jimmy Greaves nie żyje FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy