OFICJALNIE: Nikt w historii nie strzelił więcej bramek dla tego klubu w jednym sezonie Premier League

OFICJALNIE: Nikt w historii nie strzelił więcej bramek dla tego klubu w jednym sezonie Premier League fot. Jeremy Landey/Focus Images/MB Media/PressFocus
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski
Źródło: Premier League

Dominic Solanke zdobył 17. bramkę w tym sezonie Premier League. Żaden piłkarz Bournemouth w historii nie strzelił ich tyle.

W 16. minucie Dominic Solanke otworzył nie tylko wynik meczu Bournemouth z Manchesterem United. Anglik zapisał się też na kartach historii swojego klubu. 

Solanke został najlepszym strzelcem Bournemouth w pojedynczym sezonie Premier League. Wcześniej to miano należało do Norwega Joshuy Kinga, który 16 razy pokonywał bramkarzy rywali w rozgrywkach 2016/2017. 

Oczywiście, ten rekord tyczy się tylko rozgrywek Premier League. Na drugim, trzecim, a nawet czwartym szczeblu rozgrywkowym piłkarze „Wisienek” potrafili zdobywać więcej goli. Trzeba jednak pamiętać, że, po pierwsze - Premier League to znacznie wyższy poziom, po drugie - w niższych ligach gra się więcej meczów, bo 46, a nie 38, jak w elicie.

Należy też jednak dodać, że rekord bramek dla klubu w jednym sezonie ligowym, niezależnie od szczebla, też należy do Solanke. W sezonie 2021/2022 w Championship były zawodnik Liverpoolu czy Chelsea strzelił 29 bramek.

26-letni napastnik zrównał się dorobkiem bramkowym z Mohamedem Salahem oraz Alexandrem Isakiem. Ci piłkarze ex aequo zajmują trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców. Więcej od nich mają tylko Ollie Watkins (18) i Erling Haaland (20). 

Solanke wciąż może próbować poprawić swój wynik, gdyż zostało mu do rozegrania sześć spotkań. Jego Bournemouth zajmuje 12. lokatę z 17 punktami przewagi nad strefą spadkową. Rywalizacja z Manchesterem United zakończyła się remisem 2:2.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?! Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy