Oficjalnie: Nominacje do nagrody dla menedżera sezonu w Premier League

Oficjalnie: Nominacje do nagrody dla menedżera sezonu w Premier League
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Premier League

Władze angielskiej ekstraklasy ogłosiły listę nominowanych do nagrody dla menedżera sezonu w Premier League.

Kończące się rozgrywki były zdecydowanie najbardziej udane dla zawodników Chelsea oraz Tottenhamu. Nie ma więc się co dziwić, że wśród nominowanych znaleźli się szkoleniowcy świeżo upieczonego mistrza oraz wicemistrza kraju - Antonio Conte oraz Mauricio Pochettino.


Oprócz nich na wyselekcjonowanej liście są trenerzy o wiele mniej medialnych zespołów. Dowodzący Premier League postanowili bowiem wyróżnić jeszcze Paula Clementa (Swansea City), Seana Dyche'a (Burnley), Eddiego Howe'a (Bournemouth) oraz Tony'ego Pulisa (West Bromwich Albion).


Dwóch z nich, a więc Clement i Howe na co dzień pracują z polskimi zawodnikami. Swansea Łukasza Fabiańskiego w miniony weekend zapewniło sobie utrzymanie w Premier League. Bournemouth, w którym gra Artur Boruc, zajmuje obecnie z kolei 10. miejsce w ligowej tabeli.


W gronie nominowanych brakuje kilku najbardziej znanych szkoleniowców. Wśród nich są José Mourinho, Arsène Wenger czy Jürgen Klopp.

Szóstka nominowanych menedżerów:

- Paul Clement (Swansea City);
- Antonio Conte (Chelsea);
- Sean Dyche (Burnley);
- Eddie Howe (Bournemouth);
- Mauricio Pochettino (Tottenham);
- Tony Pulis (West Bromwich Albion).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Selekcjoner reprezentacji Danii z emocjonalną wypowiedzią po meczu z Finlandią EURO 2020: Selekcjoner reprezentacji Danii z emocjonalną wypowiedzią po meczu z Finlandią EURO 2020. Kardiolog Eriksena przekonany: Myślę, że wkrótce stanie na nogi EURO 2020. Kardiolog Eriksena przekonany: Myślę, że wkrótce stanie na nogi EURO 2020: Piękne zachowanie kibiców z Danii i Finlandii [WIDEO] EURO 2020: Piękne zachowanie kibiców z Danii i Finlandii [WIDEO] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] Christian Eriksen odzyskał przytomność Christian Eriksen odzyskał przytomność Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE] Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE] Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy