OFICJALNIE: Nowy bramkarz Juventusu

OFICJALNIE: Nowy bramkarz Juventusu fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Juventus

Mattia Perin został nowym zawodnikiem Juventusu.

25-letni bramkarz przeszedł testy medyczne i związał się z mistrzem Włoch umową do 30 czerwca 2022 roku. Genoa otrzyma za niego 12 milionów euro (płatne przez trzy lata), ale kwota ta będzie mogła wzrosnąć o kolejne trzy miliony z tytułu bonusów. Według mediów z Półwyspu Apenińskiego Perin będzie zarabiał w Turynie 2,5 miliona euro rocznie.

Dwukrotny reprezentant Włoch ma za sobą bardzo dobry sezon. W jego trakcie opuścił tylko jedną kolejkę Serie A. W 37 występach Perin zanotował z kolei 12 czystych kont. Jego drużyna zakończyła rozgrywki na dwunastym miejscu w tabeli włoskiej ekstraklasy.

W sumie Perin rozegrał już na poziomie Serie A 177 spotkań (49 czystych kont). W Turynie będzie on rywalizował o miejsce w składzie z Wojciechem Szczęsnym. Juventus opuszcza bowiem Gianluigi Buffon.

To pierwsze wzmocnienie Juventusu przed nowym sezonem. Wcześniej turyńczycy poinformowali również o wykupieniu z Bayernu Douglasa Costy, który do tej pory był tylko wypożyczony do włoskiego klubu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy