OFICJALNIE: Nowy klub Bastosa

OFICJALNIE: Nowy klub Bastosa
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: Sport Recife

Michel Bastos został wypożyczony do Sport Club do Recife.

34-latek od kiedy w 2014 roku opuścił kontynent europejski występował przede wszystkim w zespołach z ojczystej Brazylii. W zeszłym roku m.in. stał się bohaterem transferu z São Paulo FC do Palmeiras.

Były reprezentant Brazylii grając w barwach popularnych „Verdão”, okazał się jednak sporym rozczarowaniem i daleki był od formy, którą prezentował w czasach świetności. Z tego też powodu włodarze klubu z Allianz Parque bez żalu zgodzili się na wypożyczenie doświadczonego skrzydłowego do Sport Recife.

Nowa drużyna Bastosa pragnie znacznie poprawić swą pozycję w tabeli ligi brazylijskiej, w czym mają pomóc transfery właśnie takich zawodników. W minionym sezonie piłkarze ze stanu Pernambuco finiszowali bowiem na czternastym miejscu w stawce.

Wychowanek EC Pelotas jest powszechnie znany z racji na swe długoletnie występy na europejskich boiskach, gdzie reprezentował barwy takich klubów, jak m.in. Feyenoord, Lille, Lyon, Schalke 04 czy AS Roma. Szczególnie udany w jego wykonaniu był okres spędzony we Francji, gdzie tamtejszy Olympique Lyon doprowadził chociażby do półfinału Ligi Mistrzów.

W reprezentacji Brazylii Bastos zagrał dziesięciokrotnie. W 2010 roku wraz z ekipą „Canarinhos” wziął udział w rozgrywanych w Republice Południowej Afryki Mistrzostwach Świata.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy