OFICJALNIE: Nowy klub Diskeruda

OFICJALNIE: Nowy klub Diskeruda
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: IFK Göteborg

Mix Diskerud spędzi najbliższe miesiące na wypożyczeniu jako zawodnik szwedzkiego IFK Göteborg.

Dla 27-letniego pomocnika jest to powrót na europejskie boiska po trwającej dwa lata przygodzie z amerykańską Major League Soccer, gdzie miał przyjemność reprezentować barwy New York City FC. W zespole prowadzonym przez Patricka Vieirę Diskerud zdołał strzelić trzy bramki, a także zanotować dwie asysty.

Przenosiny do Szwecji nie będą dla Amerykanina pierwszyzną. Cały sezon 2017 (w lidze szwedzkiej obowiązuje system wiosna-jesień) przebywał on już na wypożyczeniu w ekipie z Göteborga, z którą zajął rozczarowujące dziesiąte miejsce w tabeli Allsvenskan.

Co ciekawe, w międzyczasie 38-krotny reprezentant Stanów Zjednoczonych podpisał kontrakt z Manchesterem City, jednak transakcja ta była jedynie elementem współpracy pomiędzy angielskim gigantem a klubem z Nowego Jorku, przez co Diskerud nigdy nie był przewidziany do występów w barwach pierwszego zespołu „The Citizens”.

Amerykanin o norweskich korzeniach jest szczególnie znany ze swych występów w barwach Rosenborga Trondheim. To właśnie on w 2012 roku w dużej mierze przyczynił się do wyeliminowania przez norweską drużynę Legii Warszawa w eliminacjach do Ligi Europy.

W przeszłości urodzony w Oslo zawodnik występował także w Stabæk oraz belgijskim Gent.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy