Oficjalnie: Nowy klub Felipe Melo

Oficjalnie: Nowy klub Felipe Melo fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Palmeiras

Palmeiras oficjalnie potwierdziło pozyskanie Felipe Melo.

Przenosiny 33-latka do São Paulo były przesądzone już od dawna. Kilka dni temu Brazylijczyk flirtował nawet z rodzimym klubem na Twitterze. Przesłał tam m.in. emotikonę świni, odnosząc się do jednego z przydomków swojego nowego klubu.


Choć kontrakt Melo z Interem był ważny do 30 czerwca 2018 roku, mistrzowie Brazylii nie zapłacili za niego ani centa. Mało tego, to Włosi zaproponowali mu trzy miliony euro za wcześniejsze rozwiązanie kontraktu, co wiązało się z chęcią odciążenia przez „Nerazzurrich” budżetu płacowego.


Defensywny pomocnik podpisał z Palmeiras umowę ważną do 30 czerwca 2019 roku. Można więc przypuszczać, że 22-krotny reprezentant Brazylii na stałe wrócił do swojej ojczyzny.

A uczynił to po 12 latach gry w Europie. W tym czasie sięgnął m.in. po trzy mistrzostwa z Galatasaray, którego barwy reprezentował w latach 2013-15.


- Zrealizowałem swoje marzenie, ponieważ chciałem powrócić do Brazylii w wieku pozwalającym na dalszą grę w piłkę. To wielki zaszczyt, że trafiłem akurat do Palmeiras - powiedział 33-latek po podpisaniu kontraktu. Wcześniej grał w ojczyźnie we Flamengo, Cruzeiro oraz Grêmio.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy