OFICJALNIE: Nowy klub Laciny Traoré

OFICJALNIE: Nowy klub Laciny Traoré
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Újpest FC

Újpest FC poinformował o zakontraktowaniu Laciny Traoré.

Pierwszym europejskim klubem Iworyjczyka był CFR Cluj, który sprowadził go za zaledwie 50 tysięcy euro, by już po dwóch i pół roku zainkasować z tytułu jego sprzedaży 6 milionów euro. Do dzisiaj jest to druga największa sprzedaż w historii rumuńskiego klubu.

Następnie rosły snajper (203 centymetry wzrostu) spędził trzy lata w Rosji, gdzie grał dla Kubania Krasonodar i Anży Machaczkała. Ten drugi zespół kupił go za 18 milionów euro, a zawodnik za zaufanie odpłacił się osiemnastoma trafieniami w 48 meczach. Wówczas zgłosiło się po niego AS Monaco, które na jego angaż wydało 10 milionów euro, by już po kilku tygodniach wypożyczyć go do Evertonu.

Po powrocie do Księstwa Monako postanowiono dać mu szansę i przez dwa sezony rozegrał on 35 spotkań, strzelił 11 goli i zanotował trzy asysty. Kolejne lata to już seria wypożyczeń (do CSKA Moskwa, Sportingu Gijón oraz Amiens). Przed rozpoczęciem obecnego sezonu umowa Traoré wygasła i wydało się, że może on powrócić do CFR Cluj, lecz tak się ostatecznie nie stało.

Dopiero teraz znalazł on nowy klub, którym jest Újpest FC. Trzeci zespół bieżącego sezonu węgierskiej ekstraklasy zaoferował 28-latkowi trykot z numerem 90. Długość kontraktu nie jest znana.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy