OFICJALNIE: Nowy klub Matíasa Fernándeza

OFICJALNIE: Nowy klub Matíasa Fernándeza fot. Transfery.info
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Necaxa | Fiorentina

Matías Fernández po ponad dekadzie opuścił Europę.

31-letni ofensywny pomocnik rozwiązał umowę z Fiorentiną dopiero wczoraj, co oznaczało, że nie może znaleźć już sobie klubu w większości państw Starego Kontynentu (poza np. Turcją, gdzie okno jest wciąż otwarte). Zresztą w samym oficjalnym komunikacie włoski klub podkreślił, że rozstanie z zawodnikiem umożliwi mu teraz związanie się z meksykańską Necaxą. Tak też się stało. Umowa obowiązuje przynajmniej do końca roku.

Fernández urodził się w Argentynie, jednak jego rodzina (ojciec - Chilijczyk, matka - Argentynka) przeniosła się do Chile, gdy ten miał cztery lata. Młody talent szybko został wypatrzony przez lokalną potęgę, Colo-Colo. Ze stołecznego klubu odszedł w 2006 roku do Villarrealu. Trzy lata później zasilił Sporting, by w 2012 roku przenieść się do Fiorentiny.

Zawiódł podczas poprzedniego sezonu w Milanie, gdzie grał na wypożyczeniu. W 13 meczach Serie A strzelił jedną bramkę i zaliczył dwie asysty. Wydawało się, że rozpoczętym już sezonem wypełni umowę z Fiorentiną, jednak czas na przeprowadzkę.

W reprezentacji Chile wystąpił w 72 meczach, strzelając 14 bramek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński z poruszającym listem pożegnalnym do kibiców Napoli Piotr Zieliński z poruszającym listem pożegnalnym do kibiców Napoli Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy