OFICJALNIE: Nowy klub Mierzejewskiego

OFICJALNIE: Nowy klub Mierzejewskiego
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Sydney FC

Adrian Mierzejewski dołączył do Sydney FC.

Zgodnie z przewidywaniami, 30-latek zdecydował się na przeprowadzkę do Australii. Pomyślnie przeszedł testy medyczne w wyżej wspomnianym klubie, a następnie podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2020 roku. 

Ofensywny pomocnik od początku lipca pozostawał bez klubu, kiedy to wygasła jego umowa z Al-Sharjah. Wówczas spekulowano, że 41-krotny reprezentant Polski może wrócić do ojczyzny po sześciu latach przerwy, ale najwidoczniej nie otrzymał żadnej atrakcyjnej propozycji.

Australijskie media podają, że za grę A-League Mierzejewski będzie inkasował rocznie 600 tysięcy tamtejszych dolarów, czyli około 1,7 miliona złotych lub 402 tysiące euro. Są to zatem zarobki, jakie pojawiają się już w naszej Ekstraklasie.

Sydney FC to aktualny mistrz kraju, który zdominował ostatni sezon. W nowym zespole wychowanek Stomilu Olsztyn ma zastąpić dotychczasową gwiazdę, Filipa Hološko. 33-latek odszedł do Slovana Bratyslawa, ale wcześniej zachwycał kibiców. W 52 występach zdobył 18 bramek i zanotował 7 asyst.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Koszulka reprezentacji Anglii na Euro 2020 [FOTO] Koszulka reprezentacji Anglii na Euro 2020 [FOTO] Inter Mediolan: 35 milionów euro za Kulusevskiego Inter Mediolan: 35 milionów euro za Kulusevskiego Håland: We wtorek mecz, w środę negocjacje. Norweg spotkał się z potencjalnym nowym klubem! Håland: We wtorek mecz, w środę negocjacje. Norweg spotkał się z potencjalnym nowym klubem! Griezmann: Nie odszedłem z Atlético dla trofeów Griezmann: Nie odszedłem z Atlético dla trofeów Gytkjaer następcą legendy?! Gytkjaer następcą legendy?! Bayern Monachium: Szczęście w nieszczęściu Comana Bayern Monachium: Szczęście w nieszczęściu Comana Liga Mistrzów: Znamy pełny skład fazy pucharowej | Losowanie w poniedziałek Liga Mistrzów: Znamy pełny skład fazy pucharowej | Losowanie w poniedziałek

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy