OFICJALNIE: Nowy klub Mierzejewskiego

OFICJALNIE: Nowy klub Mierzejewskiego
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Sydney FC

Adrian Mierzejewski dołączył do Sydney FC.

Zgodnie z przewidywaniami, 30-latek zdecydował się na przeprowadzkę do Australii. Pomyślnie przeszedł testy medyczne w wyżej wspomnianym klubie, a następnie podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2020 roku. 

Ofensywny pomocnik od początku lipca pozostawał bez klubu, kiedy to wygasła jego umowa z Al-Sharjah. Wówczas spekulowano, że 41-krotny reprezentant Polski może wrócić do ojczyzny po sześciu latach przerwy, ale najwidoczniej nie otrzymał żadnej atrakcyjnej propozycji.

Australijskie media podają, że za grę A-League Mierzejewski będzie inkasował rocznie 600 tysięcy tamtejszych dolarów, czyli około 1,7 miliona złotych lub 402 tysiące euro. Są to zatem zarobki, jakie pojawiają się już w naszej Ekstraklasie.

Sydney FC to aktualny mistrz kraju, który zdominował ostatni sezon. W nowym zespole wychowanek Stomilu Olsztyn ma zastąpić dotychczasową gwiazdę, Filipa Hološko. 33-latek odszedł do Slovana Bratyslawa, ale wcześniej zachwycał kibiców. W 52 występach zdobył 18 bramek i zanotował 7 asyst.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy