OFICJALNIE: Nowy napastnik Huddersfield. Miał zastąpić Lemara w AS Monaco!

OFICJALNIE: Nowy napastnik Huddersfield. Miał zastąpić Lemara w AS Monaco!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Huddersfield Town FC

Huddersfield Town potwierdziło pozyskanie ósmego zawodnika przed rozpoczęciem nadchodzącego sezonu.

Przedstawiciele ekipy z John Smith’s Stadium poinformowali o osiągnięciu pełnego porozumienia z AS Monaco w sprawie sprowadzenia Adama Diakhaby'ego.

Ofensywny zawodnik, mogący występować na każdej pozycji w linii ataku, dołączył do angielskiego zespołu na zasadzie transferu definitywnego i po przejściu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do końca czerwca 2021 roku.

W podpisanym kontrakcie znalazł się zapis umożliwiający klubowi przedłużenie z nim umowy o kolejne dwanaście miesięcy.

Według nieoficjalnych informacji, drużyna z Księstwa na sprzedaży 22-letniego piłkarza zarobiła dziesięć milionów euro, czyli dokładnie tyle, ile zapłaciła za niego przed rokiem, gdy sprowadzała go do siebie z Rennes, jako wschodzącą gwiazdę oraz następcę Thomasa Lemara, który wówczas nosił się z zamiarem opuszczenia zespołu z Ligue 1.

Ostatecznie rodak Diakhaby'ego został na jeszcze jeden sezon w AS Monaco i skutecznie utrudnił życie swojemu o rok młodszemu koledze, któremu nie udało się wykazać pełnią drzemiącym w nim umiejętności i w efekcie teraz nie znalazł się w planach budowy klubu na nadchodzące rozgrywki oraz otrzymał zgodę na opuszczenie Stade Louis II.

Z tego faktu postanowili skorzystać właściciele Huddersfield Town, którzy przekonali Francuza do przeprowadzki do Premier League.

22-letni zawodnik w trakcie swojego rocznego pobytu w klubie z Księstwa rozegrał w jego barwach 30 spotkań i strzelił w nich dwie bramki oraz zanotował trzy asysty.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Liga Mistrzów: Mamy nowy rekord! Największa liczba porażek z rzędu Liga Mistrzów: Mamy nowy rekord! Największa liczba porażek z rzędu Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy