OFICJALNIE: Nowy-stary trener Legii

OFICJALNIE: Nowy-stary trener Legii
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Legia Warszawa

Dean Klafurić będzie dalej prowadził Legię Warszawa.

Działacze mistrza Polski potwierdzili to, o czym spekulowało się przez cały weekend. Klafurić będzie odpowiadał za wyniki Legii w sezonie 2018/2019. Chorwat podpisał kontrakt do 30 czerwca 2019 roku z opcją jego przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Przypomnijmy, że 45-letni Klafurić przejął warszawską drużynę w połowie kwietnia, zostając następcą zwolnionego Romeo Jozaka. Wcześniej był jego asystentem. Od tamtej pory poprowadził legionistów do triumfu w Pucharze oraz mistrzostwa Polski.

- Mieliśmy okazję poznać jego styl działania, umiejętności taktyczne, a także sposób pracy z drużyną, którą już dobrze zna i z którą ma dobry kontakt. To wszystko sprawiło, że był jednym z kandydatów na trenera Legii w kolejnym sezonie. Żeby nim zostać musiał nas jeszcze przekonać, że ma plan rozwoju tej drużyny, zgodny z naszymi możliwościami i oczekiwaniami, a także spójny z wizją rozwoju klubu. Mieliśmy kilku kandydatów, z którymi odbyliśmy zaawansowane rozmowy, ale po ostatnich spotkaniach z Deanem, podjęliśmy decyzję, że to on zostanie trenerem Legii w przyszłym sezonie - powiedział właściciel i prezes Legii, Dariusz Mioduski.

Warszawski klub poinformował jednocześnie, że do sztabu szkoleniowego Klafuricia w charakterze asystenta dołączy Ivan Prelec. 30-letni Chorwat ostatnio prowadził HNK Gorica, z którym to zespołem awansował do chorwackiej ekstraklasy. Wcześniej pracował z juniorskimi ekipami Dinama Zagrzeb oraz przy reprezentacjach Chorwacji U-16 i U-17.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy