OFICJALNIE: Nowy trener Ruchu Chorzów

OFICJALNIE: Nowy trener Ruchu Chorzów
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Ruch Chorzów

Ruch Chorzów potwierdził zatrudnienie nowego szkoleniowca.

Za wyniki klubu z województwa śląskiego będzie odpowiadał Marek Wleciałowski. 48-latek został następcą Dariusza Fornalaka, wiążąc się z nim umową do 30 czerwca 2020 roku.

Wleciałowski jako zawodnik rozegrał w barwach Ruchu 249 spotkań w Ekstraklasie. Po zawieszeniu butów na kołku był trenerem Górnika Zabrze, Piasta Gliwice i ROW-u Rybnik, a także asystentem Oresta Lenczyka (Cracovia, Śląsk Wrocław) oraz Waldemara Fornalika (reprezentacja Polski, Ruch i ostatnio Piast Gliwice).


W środę 48-latek rozwiązał za porozumieniem stron umowę z Piastem, decydując się na powrót do pracy na własny rachunek.

Ruch, który jest 14-krotnym mistrzem Polski, rywalizuje obecnie w II lidze (trzeci szczebel rozgrywkowy). W 16 dotychczasowych spotkaniach chorzowianie zdobyli tylko 18 punktów i w tym momencie zajmują trzynaste miejsce w tabeli.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy