Oficjalnie: Nuno Espírito Santo menadżerem Wolverhampton

Oficjalnie: Nuno Espírito Santo menadżerem Wolverhampton
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Wolverhampton Wanderers FC

Nuno Espírito Santo w nadchodzącym sezonie będzie prowadził Wolverhampton Wanderers.

Portugalczyk uzgodnił z włodarzami angielskiego klubu warunki długoterminowego kontraktu i na czwartkowej konferencji prasowej zostanie oficjalnie przedstawiony jako nowy menadżer „Wilków”.

43-letni trener przed kilkoma dniami rozwiązał za porozumieniem stron swoją umowę z FC Porto. Nuno Espírito Santo pracował w ekipie „Smoków” od początku sezonu i nie sprostał oczekiwaniom stawianym przez włodarzy klubu, którzy zdecydowali się na przedwcześnie zakończyć z nim współpracę.

Włodarze Wolverhampton postanowili skorzystać z nadarzającej się okazji i zatrudnili byłego szkoleniowca Rio Ave oraz Valencii w miejsce Paula Lamberta. Szkot został zwolniony z funkcji menadżera angielskiego zespołu po tym, jak prowadzona przez niego drużyna zajęła odległe piętnaste miejsce w tabeli Championship.

- Pierwszy raz rozmawiałem z Nuno dwa lata temu i już wtedy byłem pod wrażeniem jego wiedzy na temat taktyki piłkarskiej. Cieszymy się, że jego filozofia futbolu jest podobna do naszej i już nie możemy się doczekać rozpoczęcia współpracy - powiedział Jeff Shi, dyrektor klubu, którego zawodnikiem od stycznia 2016 roku jest Michał Żyro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [17/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/01/2022] Złoty But: Robert Lewandowski nowym liderem. Przewaga nad rywalami zwiększona [TOP 20] Złoty But: Robert Lewandowski nowym liderem. Przewaga nad rywalami zwiększona [TOP 20] Michał Kucharczyk: Drużynie z Poznania bardzo zależy na tym, żeby godnie uczcić pseudo stulecie klubu Michał Kucharczyk: Drużynie z Poznania bardzo zależy na tym, żeby godnie uczcić pseudo stulecie klubu Rafa Benítez z wiadomością po zwolnieniu z Evertonu [OFICJALNIE] Rafa Benítez z wiadomością po zwolnieniu z Evertonu [OFICJALNIE] Wnuk Iana Wrighta i syn Shauna Wrighta-Phillipsa w świetnym stylu wkracza do seniorskiej piłki Wnuk Iana Wrighta i syn Shauna Wrighta-Phillipsa w świetnym stylu wkracza do seniorskiej piłki Juventus ma już przygotowaną ofertę za napastnika Juventus ma już przygotowaną ofertę za napastnika Wisła Kraków pozyskała nowego skrzydłowego [OFICJALNIE] Wisła Kraków pozyskała nowego skrzydłowego [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy